Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 

banner-lecie1

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Wschowie obchodził w tym roku jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji realizowane były działania, które miały na celu przypomnienie historii szkoły, postaci patrona Ośrodka- Janusza Korczaka oraz osób związanych z powstaniem, rozwojem i kierowaniem placówką. W ramach obchodów 50-lecia Ośrodka odbyło się uroczyste przeniesienie tablic pamiątkowych do nowo wyremontowanego budynku Gimnazjum, a także spotkania z ludźmi związanymi z Ośrodkiem. 

W szkole realizowane były m.in.: akcja czytania książek, projekt gimnazjalny pt.: „Turniej wiedzy o historii i patronie SOSW”, rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora SOSW we Wschowie oraz mecz o Puchar Starosty, konkursy plastyczne: międzyszkolny pt.: „Świat bohaterów utworów Janusza Korczaka w oczach dziecka” oraz szkolny pt. „Moja szkoła”.

Planowana była także akcja przekazania 50 szt. sadzonek dla 50 placówek, rajd z udziałem reprezentantów wschowskich szkół oraz zabawa jubileuszowa.

Oficjalna część połączona z występem artystycznym odbyła się w dn. 10 czerwca br. w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. W szkole natomiast w tym dniu odbyły się: prezentacja dorobku- wystawa fotograficzna, oraz możliwość zwiedzania Ośrodka.

Obchody 50- lecia SOSW we Wschowie połączone były z przypadającym także w tym roku jubileuszem 10- lecia Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”. Z tej okazji zaprojektowano okolicznościową pieczęć oraz wydany zostałpamiątkowy folder, ukazujący m.in. najważniejsze osiągnięcia placówki oraz projekty realizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Patronat honorowy nad obchodami 50-lecia SOSW we Wschowie objęło Starostwo Powiatowe we Wschowie.

 

 

 

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+