Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 

V Wojewódzki Turniej Olimpia Specjalnych w Bowlingu
Dnia 10 października br. w Żarach reprezentacja klubu Olimpiad Specjalnych „ Błyskawica" Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Wschowy startowała w Bowlingu. Organizatorem turnieju były Olimpiady Specjalne – Polska Oddział Regionalny Lubuskie, Zespół Szkół Specjalnych w Żarach oraz Centrum rozrywki – kręgielnia „Hayduk".
W zawodach startowały reprezentacje szkół z placówek kształcenia specjalnego województwa lubuskiego: Nowej Sól, Zielonej Góry, Sulęcina, Żar, Szprotawy, Lubska, Krosna Odrz., Świebodzina, Strzelc Kraj., Wschowy, Gubina z domów pomocy społecznej: Rokitna 38, Miłowic, Toporowa, Międzyrzecza z WTZ: Zielonej Góry, Żar.
Ogółem startowało 60 zawodników. Bowling to łatwy sport ale dla naszych zawodników toczenie kuli po torze i strącanie kręgli to nie lada wyczyn. Rywalizacja była fascynująca, ponieważ punktacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zwycięscy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, pozostali plakietki okolicznościowe.
Wyniki kategorii indywidualnej dziewcząt
II miejsce – Klaudia Bator
Wyniki kategorii indywidualnej chłopców:
III miejsce – Krzysztof Turowski
Wyniki drużynowe grupy sprawnościowej II
I miejsce – Żary
II miejsce – Wschowa w składzie : Klaudia Bator, Paula Klas, Krzysztof Turowski
III miejsce – Zielona Góra
IV miejsce – Międzyrzecz
V miejsce – Sulęcin
Grażyna Grys
Głównym celem imprezy to popularyzacja gry w bowling wśród osób niepełnosprawnych, integracja ze społeczeństwem oraz podsumowanie efektów szkoleniowych. Rozgrywki odbywały się wśród dziewcząt i chłopców w grach drużynowych i indywidualnych z podziałem na grupy sprawnościowe.

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+