Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

  Podniebne loty
„Dla niektórych latawiec to tylko dziecięca zabawa, dla innych jest wynalazkiem o niezwykłej doniosłości naukowej i technologicznej.

Dla wielu latawiec ma w sobie moc, dzięki której niesie radość"
(cytat z książki „GRANDE LIBRO DEGLI AQUILONI"
w przekładzie Agnieszki Majewskiej)


   Dnia 16 października 2013r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu zorganizowano piąte z kolei Zawody Latawcowe pod hasłem „Podniebne loty". Do zawodów przystąpiły drużyny z Krotoszyna, Górzna, nasza ze Wschowy oraz gospodarze.
Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy I ZET Gim: W. Hrynowiecki, P. Szulc, M. Kowalczykowski, K. Turowski. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach - latawców płaskich i skrzyniowych.
W konkursie ocenie podlegały: konstrukcja latawca (poprawność inżynierska), staranność i estetyka wykonania, zdobnictwo oraz co najważniejsze i najwyżej punktowane to poprawność lotu. Wynik naszych uczniów w konkursie był bardzo udany, gdyż w obu kategoriach nasi uczniowie zajęli I miejsce a konstrukcja latawca skrzyniowego otrzymała maksymalną liczbę punktów za lot latawca.
Zawody uświetnił pokaz modeli latających oraz możliwość pokazania zainteresowanym skomplikowanej budowy modelu samolotu napędzanego przez silnik spalinowy oraz zdalnego sterowania.


Opiekun grupy: Dariusz Romanowicz

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+