Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 ...i My tam byliśmy

Jerzy Owsiak był gościem specjalnym kolejnej debaty zorganizowanej przez urząd marszałkowski z okazji 15-lecia województwa lubuskiego, która odbyła się we wtorek, 19 listopada w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

W spotkaniu brała udział grupa uczniów z Ośrodka Szkolno Wychowawczego ze Wschowy wraz z opiekunem Jackiem Szaferskim. Młodzież pytała o to, czym jest patriotyzm, jakie uczucie towarzyszy kolejnym finałom WOŚP i czy jubileuszowy Woodstock będzie z pompą.

 

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem było dla naszych uczniów lekcją patriotyzmu. –    ,,W Polsce mamy focha. Na życie, na wszystko. Ale to od Was zależy, jak będziecie aktywni. Chodźcie na wybory. Ja chodzę, by mieć potem prawo do narzekania. Jak nie bierzemy udziału w wyborach, to nie możemy mieć potem pretensji. A jak ci się nie podoba żadna parta, to załóż własną. (…) Patriotyzm to robienie czegoś dobrze. Patriotyzm to przekonanie, że kochamy ten kraj. To tak jak śpiewa Bednarek „nie chcę wyjeżdżać stąd".

 

Muzyczną gwiazdą debaty z okazji 15-lecia województwa lubuskiego była Misia Furtak – wokalistka, laureatka Paszportu Polityki oraz Fryderyka. Na scenie zaprezentował się także zespół taneczny BUGS. Młodzież z Naszej Szkoły oprócz debaty mogła także odbyć wirtualną podróż po województwie lubuskim, a to za sprawą niezwykłego roweru i okularów 3D oraz za pomocą stereoskopu obejrzeć zdjęcia 3D. 

 

Wszyscy byli zadowoleni, że poznali wielu ciekawych ludzi i że mogli uczestniczyć w tak ważnej dla województwa lubuskiego uroczystości.

 

Jacek Szaferski

 

Wykorzystano materiały ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+