Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

   

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNICZNY

   Dnia 26 marca 2014 roku czworo uczniów naszego Ośrodka reprezentowało szkołę w XVIII Wojewódzkim Konkursie Technicznym „Sprawne ręce –mądra głowa”, odbywającym się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szprotawie.

   Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań pracami ręcznymi z zakresu techniki, prezentowanie umiejętności manualnych potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacji majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw a wykonane prace prezentowane wszystkim obecnym. Tematyka konkursu, to „ Polska w Unii Europejskiej”Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:

-plastycznej, reprezentowanej przez Kamila Krawczyka – ucznia gimnazjum ZET ;

- kroju i szycia, przez Piotra Szulca – ucznia gimnazjum ZET;

- kulinarnej, przez Aleksandrę Kopeć – uczennicę klasy IIa G :

-technicznej, reprezentowanej przez Jana Kowalczykowskiego – ucznia klasy IIa G:

 

Tematem konkurencji plastycznej było przedstawienie, w formie ilustracji, korzyści płynących dla najbliższego środowiska z tytułu obecności Polski w UE. Uczniowie mogli wykorzystać różnego rodzaju materiały, stosując dowolną technikę plastyczną.

Konkurencja kroju i szycia polegała na przyszyciu charakterystycznej aplikacji i wyszyciu wcześniej wylosowanej nazwy państwa , które należy do UE.

W konkurencji kulinarnej zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dekoracji do sałatki makaronowej. Dekoracja potrawy miała nawiązywać do wybranego wcześniej państwa będącego członkiem UE. Zawodnicy do dyspozycji mieli ugotowane warzywa, warzywa konserwowe, majonez, przyprawy itp.

Konkurencja techniczna polegała na wykonaniu na tle drewnianego konturu Polski symboli, które charakteryzują Unię Europejska. Uczestnicy musieli wykonać obróbkę krawędzi konturu oraz go odpowiednio ozdobić. Konkurs techniczny przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

W tym roku organizatorzy postanowili wyróżnić po dwie najciekawsze prace  z każdej konkurencji. Do wyróżnionych należeli również nasi uczniowie - Ola, Piotr i Janek. Reprezentanci naszego Ośrodka wykonali piękne prace, które pozostały w archiwum Ośrodka w Szprotawie.

Opiekun grupy - Dariusz Romanowicz

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+