Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Wojewódzki Turniej Olimpiad Specjalnych

w Żaganiu

 

W środę, 9 kwietnia br. w Hali Sportowo –Widowiskowej w Żaganiu, odbył się Wojewódzki Turniej Unihokeja i Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych. Corocznie organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Żaganiu, Olimpiady Specjalne – Polska Oddział Regionalny Lubuskie.

W uroczystości otwarcia uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciel rady miasta,  dyrektorzy, opiekunowie, rodzice oraz Ci najważniejsi w tym dniu – zawodnicy.

 

„Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” - to tekst ślubowania, który przyświecał całej imprezie  i dopingował uczestników przez cały dzień rywalizacji.

 

W zawodach wzięli udział uczniowie z 13 ośrodków szkolnictwa specjalnego z całego województwa lubuskiego, 5 zespołów rywalizowało w hokeju halowym- grupa A, a 8 w unihokeja  - grupa B i C.

Drużyny zostały przydzielone do grup, gdzie rywalizowały z drużynami o podobnym potencjale sprawnościowym. Dzięki temu mieli równe szanse. Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego  ze Wschowy w składzie: Sebastian Nowak, Michał i Paweł Ostrowscy, Piotr Szulc, Michał Kowalczykowski, Mateusz Hylak i Wojciech Kaczmarek w swojej grupie sprawnościowej zajęła II MIEJSCE.

 

Miejsca w poszczególnych grupach:

 

Grupa A                               Grupa B                    Grupa C

I miejsce-Żagań               I miejsce-Szprotawa         I miejsce-Żagań

II miejsce-Strzelce Kraj.  II miejsce-Krosno            II miejsce-WSCHOWA

III miejsce-Nowa Sól      III miejsce-Lubsko          III miejsce-Międzyrzecz

IV miejsce-Żary              IV miejsce-Gubin            IV miejsce-Świebodzin

V miejsce-Gorzów

                                                                        Grażyna Grys

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+