Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 

BĄDŹ OSTROŻNY- BĄDŹ BEZPIECZNY

  

Pod takim hasłem w naszym ośrodku w dniach 05-09. 2014 odbywał już kolejny raz tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przygotowano dla wszystkich chętnych zadania do wykazania się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa na drodze. W pierwszym dniu wszyscy chętni mogli wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test    z teorii. W kolejnych dniach zorganizowano zajęcia dla naszych najmłodszych, czyli przedszkolaków, zajęcia z pierwszej pomocy oraz każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w MRD. Czwartek to Finał Szkolnego Konkursu BRD. Po testach najlepszymi okazali się Piotr Szulc, Dominik Jankowski, Maciej Szabłowski (wszyscy IIaG), Sylwester  Rohatyński  IG, oraz, wielka niespodzianka Roksana Jankowska I ZET. G. Ta najlepsza piątka rywalizowała  na terenie naszego Miasteczka Ruchu Drogowego. Imprezę uświetniła obecność Strażnika Miejskiego st,Str. Erwina Lewandowskiego. Zaproszony gość był przede wszystkim recenzentem umiejętności jazdy naszych uczniów na rowerze w MRD. Nie zabrakło pytań dla publiczności, gdzie prawidłowe odpowiedzi nagrodzone były brelokiem odblaskowym. Po rozegraniu ostatniej konkurencji tj. Rowerowego Toru Przeszkód najlepszym, czyli Mistrzem Szkoły został Dominik Jankowski. Drugie miejsce zajął Maciej Szabłowski a trzecie Paweł Szulc. Najlepszą klasą w szkole okazali się uczniowie IIaG.

 

            Wszystkim uczestnikom i zwycięzcą gratulujemy. I pamiętajmy, gdy jesteśmy ostrożni i widoczni na drodze, to jesteśmy bardziej bezpieczni.

 

Dariusz Romanowicz

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+