Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Letnie Igrzyska nad Jeziorem Sławskim

 

W dniach 10-12.06 2014r. z udziałem młodzieży z 16 ośrodków szkolnictwa specjalnego z całego województwa lubuskiego odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Sławie. 

W ceremonii otwarcia uczestniczyły władze powiatu, przedstawiciel rady miasta,  dyrektorzy, opiekunowie, rodzice oraz Ci najważniejsi w tym dniu – zawodnicy.

„Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” - to tekst ślubowania, który przyświecał całej imprezie  i dopingował uczestników przez cały czas rywalizacji.

Podczas trzech dni zawodnicy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, regatach kajakowych oraz turnieju Bocce. Po zmaganiach sportowych młodzieży przygotowano dodatkowe atrakcje. Było ognisko i pieczenie kiełbasek, gry i zabawy oraz wieczorne dyskoteki.

Ta wspaniała impreza odbyła się dzięki wsparciu wielu osób i instytucji sprzyjającym niepełnosprawnym. Finansowo imprezę wspomogło Starostwo Powiatowe w Nowej Soli i PEFRON.  Zakwaterowanie uczestników zawodów miało miejsce w ośrodku PCK w Sławie. Jak zwykle nieoceniona okazała się praca wolontariuszy z gimnazjum i szkoły podstawowej w Sławie, którzy sprawowali opiekę na uczestnikami oraz poprowadzili obsługę sędziowską zawodów.

Głównym organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Lubuskie oraz SOSW w Nowej Soli.

Szkołę reprezentowało pięciu zawodników: Elżbieta Biała, Wojciech Kaczmarek, Michał Kowalczykowski, Paweł i Michał Ostrowscy.

 WYNIKI NASZYCH LEKKOATLETÓW:

I miejsce – kula – ELŻBIETA BIAŁA

II miejsce – 100m – ELŻBIETA BIAŁA

I miejsce – 400m – WOJCIECH KACZMAREK

III miejsce – 100m – WOJCIECH KACZMAREK

II miejsce – 1000m – PAWEŁ OSTROWSKI

III miejsce – kula – PAWEŁ OSTROWSKI

II miejsce – 400m – MICHAŁ KOWALCZYKOWSKI

IV miejsce – 100m – MICHAŁ KOWALCZYKOWSKI

III miejsce – 100m – MICHAŁ OSTROWSKI

IV miejsce – 400m – MICHAŁ OSTROWSKI

REPREZENTACJA SZKOŁY W SKŁADZIE: PAWEŁ OSTROWSKI (tenis stołowy), MICHAŁ KOWALCZYKOWSKI (kolarstwo), WOJCIECH KACZMAREK (lekka atletyka), MATEUSZ HYLAK (pływanie) będą startowali w dniach 22 – 26 sierpnia 2014r. w Bydgoszczy na X OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH.

 

Grażyna Grys

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+