Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

XIV POWIATOWA OLIMPIADA RADOŚCI

„ KTO SIĘ ZJAWI TEN SIĘ BAWI”

Dnia 2 czerwca 2014w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie odbyła się
XIVPowiatowa Olimpiada Radości  pod hasłem „Kto się zjawi ten się bawi”.

Olimpiada odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w związku z tym udział w niej wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przyczynie Górnej i Gromada Zuchowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie.Zgromadzonych na boisku szkolnym przywitał Dyrektor Ośrodka Andrzej Waldman,aoficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wicestarosta Powiatu Wschowskiego ZbigniewSemeniuk.

Po uroczystym otwarciu Olimpiady uczniowie udali się na wcześniej przygotowane stanowiska sportowe aby wziąć  udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, w turnieju piłki nożnej i w turnieju siłowania na rękę.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z przejażdżki bryczką, na kucu, zabaw w towarzystwie clownów z Głogowa, strzelania z wiatrówki, słodkiego poczęstunku, chipsów oraz ciepłego posiłku w postaci pysznego bigosu i kiełbaski. Dzieci mogły wziąć udział w loterii „szczęśliwy los”, pozować do zdjęć oraz pomalować sobie buzie. Dużą atrakcją był dla wszystkich pokaz musztry przygotowany przez młodzież
z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica. Jednak największym powodzeniem tego dniacieszyły się zabawy na ogromnej dmuchanej zjeżdżalni,ścianka wspinaczkowa, eurobungee oraz kule wodne. Było to wielkie święto wspólnej zabawy i prawdziwej radości.

Nieocenioną pomocą w organizacji przebiegu imprezy oraz w opiece nad dziećmi wykazały się wolontariuszki ze wschowskiego LO.

Dotację na organizację Olimpiady Radości pozyskało Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie ze środków publicznychw ramach programu współpracy na rok 2014 GMINY WSCHOWA i POWIATU WSCHOWSKIEGO z organizacjami pozarządowymi. Głównymi sponsorami, którzy przyczynili się do zorganizowania Olimpiady byli: Starostwo Powiatowe we Wschowie, Urząd Miasta i Gminy we Wschowie, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom i pracownikom, głównym sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie XIV Powiatowej Olimpiady Radości.

                    Małgorzata Glińska, Anna Huzar,Ewa Anioła

zapraszamy na stronę www.zw.pl

http://zw.pl/xiv-powiatowa-olimpiada-radosci/

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+