Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Uroczyście ślubuję…

DSCN4865W czwartek , 25 września odbył się uroczysty apel z okazji pasowania nowych uczniów. Do naszego grona dołączyło 18 młodych, sympatycznych i radosnych osób. Symboliczne pasowanie uświadamia nowym uczniom, że stają się częścią szkolnej społeczności oraz że są przyjmowani i akceptowani przez kolegów i nauczycieli. Zaczynają w pełni korzystać z praw i obowiązków ucznia.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem  pocztu sztandarowego i odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po którym nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie każde dziecko tradycyjnie zostało pasowane ołówkiem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zapomnieliśmy też o wręczeniu książeczek SKO i  zachęceniu do systematycznego oszczędzania.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za liczne przybycie na naszą uroczystość a uczniom klasy I-III za wspaniały występ artystyczny.

Gratulujemy wszystkim uczniom włączenia się w naszą społeczność szkolną oraz życzymy im,  by czas spędzony w szkole wypełniony był solidną nauką i wspaniałą zabawą.

Karolina Jędrzychowska

            Bartosz Jankowiak

Galeria

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+