Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

JANUSZ KORCZAK - PATRON MOJEJ SZKOŁY

  

  

  

  

  

  

W dniach 06-07-08 października w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym we Wschowie odbył się konkurs tematyczny związany z życiem i twórczością Janusza Korczaka – Patrona Ośrodka.

W DNIACH Z PATRONEM SZKOŁY wzięły udział klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Zespoły Edukacyjno- Terapeutyczne. Gościnnie odwiedzili szkołę także Absolwenci, którzy wzięli udział w prezentacji multimedialnej dotyczącej postaci Janusza Korczaka.

Nasi wychowankowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez udział w konkursach. Zadania dostosowane były do poziomu umiejętności uczestników. Dla młodszych przygotowano m.in.: puzzle, zadania obrazkowe, wykonanie korony Króla Maciusia I oraz zadanie polegające na przebraniu się za postać z książki Janusza Korczaka. Dla starszych natomiast przygotowano krzyżówki, zadania testowe, oraz dotyczące Praw Dziecka a także wątków z życia Patrona. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny pt.: „JANUSZ KORCZAK – PATRON MOJEJ SZKOŁY” organizowany przez bibliotekę i świetlicę szkolną.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia, dyplomy i upominki.

Organizatorami byli nauczyciele: Dorota Rygusik – Matelska, Marta Maszańska, Sylwia Morawska.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w Dniach z Patronem Szkoły.

 

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+