Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Podniebne loty VI

„Dla niektórych latawiec to tylko dziecięca zabawa,

dla innych jest wynalazkiem o niezwykłej

doniosłości naukowej i technologicznej.

 

Dla wielu latawiec ma w sobie moc,

dzięki której niesie radość"

(cytat z książki „GRANDE LIBRO DEGLI AQUILONI" w przekładzie Agnieszki Majewskiej)

 

15 października 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu koło Gostynia zorganizowano szóste z kolei Zawody Latawcowe pod hasłem „Podniebne loty". Do zawodów przystąpiły trzy drużyny z Górzna, ze Wschowy oraz gospodarze. Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy II-IIIB GIM. ZET:Dorota Czaińska, Roksana Jankowska, Piotr Szulc oraz Krzysztof Turowski. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach - latawców płaskich i skrzyniowych. W konkursie ocenie podlegały: konstrukcja latawca (poprawność inżynierska), staranność i estetyka wykonania, zdobnictwo oraz co najważniejsze i najwyżej punktowane to poprawność lotu.

 

Wynik naszych uczniów w konkursie był bardzo udany, gdyż w kategorii latawca skrzyniowego nasi uczniowie zajęli I miejsce a latawca płaskiego II. W tym roku organizatorzy wprowadzili klasyfikację drużynową i w niej nasi uczniowie okazali się najlepsi. Podczas zawodów duże zainteresowanie wzbudziła konstrukcja latawca skrzyniowego z naszej szkoły, która przypominała samolot ( F-16) Zawody uświetnił pokaz modeli latających oraz możliwość pokazania zainteresowanym skomplikowanej budowy modelu samolotu napędzanego przez silnik spalinowy oraz zdalnego sterowania.

 

Opiekun grupy: Dariusz Romanowicz

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+