Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

IX OLIMPIADA BEZ BARIER

IM. IRENY NASKRĘT

25.10.2014 RACOT

 

W sobotę, 25 października 2014 roku, w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie odbyła się IX „Olimpiada bez barier", którą zorganizował Szkolny Klub Sportowy „JANTAR" w Racocie przy pomocy nauczycieli i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Racocie.

Sześciu uczniów z klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum naszego Ośrodka, brało czynny udział w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Impreza odbyła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Uczestnikami imprezy byli podopieczni stowarzyszeń oraz instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Uczestnicy olimpiady mieli do zaliczenia konkurencje sportowe, przygotowane adekwatnie do możliwości zawodników. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez firmy, instytucje oraz osoby prywatne.

Wśród grup biorących udział w „olimpiadzie" rozlosowano puchary, ufundowane przez  Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu. I właśnie nasza placówka znalazła się wśród drużyn, która wróciła do domu z pucharem. Każdy z uczestników olimpiady otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

 

A. Zawadzka

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+