Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

PROJEKT „OBCE RZECZY WIEDZIEĆ DOBRZE JEST, SWOJE – OBOWIĄZEK”

 

 

Od września do grudnia uczniowie Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych Gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu „Obce rzeczy wiedzieć dobrze jest, swoje – obowiązek”. Działania obejmowały cykl zajęć edukacyjnych służących poznaniu własnego miasta i regionu (historii, krajobrazu wschowskiego oraz kultury ludowej - kuchnia regionalna, folklor, sztuka ludowa, muzyka, tańce regionalne). Zostały również zorganizowane wycieczki edukacyjne: święto pieczonej pyry w Starej Chacie u Kowola, Śladami przeszłości – Wschowa i jej zabytki, wycieczka do Muzeum Ziemi Wschowskiej, wizyta w Zespole Szkół im. Ks. Teodora Kurpisza w Bukówcu Górnym oraz lekcja muzealna „Zwyczaje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia” w Muzeum Okręgowym w Lesznie. Uczniowie uczestniczyli również w konkursach plastycznym
i teoretycznym na temat „Moja mała Ojczyzna”. Uwieńczeniem działań było spotkanie świąteczne i towarzysząca mu wystawa dotycząca realizacji projektu „Obce rzeczy wiedzieć dobrze jest, swoje - obowiązek”. Zgodnie z metodyką nauczania uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym kolejne grupy tematyczne realizowane były w ramach ośrodków pracy na zajęciach plastycznych, muzycznych, technicznych i edukacyjnych. Projekt skierowany był do podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”, uczniów Zespołów Edukacyjno – Terapeutycznych. Miał on na celu rozbudzić w uczestnikach potrzebę poznania otaczającej nas przestrzeni – wschowskiej przestrzeni.

Projekt współfinansowany był przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek”.

 

 

Małgorzata Jaworowska

Marzena Nowak

 

Więcej zdjęć w GALERII

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+