Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 

Święta tuż… tuż… 

 

W związku z nadchodzącą Wielkanocą 19 marca  2015r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie wzięli udział w wycieczce do skansenu w Ochli k/Zielonej Góry.

Naszym celem było pogłębienie wiedzy i umiejętności na temat pisanek wielkanocnych, które jak wiadomo, zawsze zajmowały ważne miejsce w tradycjach świątecznych. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądały ręcznie malowane pisanki w Polsce, jakie były najpopularniejsze motywy dekoracyjne i w jaki sposób pisanki były zdobione.

Każdy z uczestników warsztatów wykonał również  samodzielnie pisanki metodą batikową. Zabawa zdobienia wydmuszek sprawiła wszystkim niesamowitą radość i pozwoliła bawić się kolorami  i własną wyobraźnią. Powstały wspaniałe małe cuda, które każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.

 

Wyjazd był możliwy dzięki projektowi  „Na folkowo – twórczo, smacznie, kolorowo”  Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „NASZ OŚRODEK”, który jest skierowany do podopiecznych SOSW oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej we Wschowie, a finansowany ze środków Fundacji POLSKA MIEDŹ.

 

Organizatorzy wyjazdu:

Katarzyna Gertych

Joanna Chodorowska

Sylwia Morawska

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+