Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Turniej przyrodniczo-historyczny miast

 

obraz25 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką pani Małgorzaty Wilkosz – Olejarz i pani Marzeny Nowak uczestniczyli w „Turnieju przyrodniczo – historycznym miast Nowa Sól – Lubsko – Szprotawa – Zielona Góra – Wschowa”. Jest to impreza cykliczna organizowana przez nauczycieli SOSW w Nowej Soli, która w tym roku przebiegała pod hasłami:


        
„Dni Przyjaciół Lasu 2015”

      „Zwierzęta i rośliny leśne chronione w Polsce”

      „Symbole narodowe znamy, bo Polskę kochamy”

Celem głównym turnieju było: popularyzowanie i utrwalanie wiedzy przyrodniczej oraz historycznej. Zaangażowanie w przygotowanie do konkursu oraz czynny udział w nim, umożliwił uczniom:

- utrwalenie zdobytej wiedzy przyrodniczej i historycznej Polski,

- kształtowanie umiejętności rozwiązywania zadań oraz swobodnego wypowiadania się na dany temat,

- integrację młodzieży z różnych szkół,

- wdrożenie do zasad prawidłowej rywalizacji i wzajemnej współpracy.

Impreza jak co roku przygotowana była na bardzo wysokim poziomie i przebiegała w przyjaznej atmosferze, a uatrakcyjnił ją muzyczny występ drużyny harcerskiej. Organizację turnieju jak zawsze podzielono na dwie części. W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali zadania dotyczące przyrody, natomiast w części drugiej zmierzyli się z zadaniami z zakresu historii. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Aleksandra Borowiak, Oliwia Białasik, Mateusz Guziak oraz Kacper Juszkiewicz z dużym zaangażowaniem i bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania.

Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród, złożeniem podziękowań oraz drobnych upominków dla organizatorów konkursu i nauczycieli przygotowujących uczestników, a także złożeniem życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

 

Marzena Nowak

 

Małgorzata Wilkosz - Olejarz

 

 

DSC09333    

DSC09338 DSC09340 DSC09341

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+