Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

XIX Wojewódzki Konkurs Techniczny

 

 

 

W dniu 26 marca 2015 roku czworo uczniów naszego Ośrodka reprezentowało szkołę w XIX Wojewódzkim Konkursie Technicznym „Sprawne ręce –mądra głowa”, odbywającym się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szprotawie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań pracami ręcznymi z zakresu techniki, prezentowanie umiejętności manualnych  potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacji majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw a wykonane  prace prezentowane były wszystkim obecnym. Tematyką konkursu były  „Zawody znane i nieznane”

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:

- plastycznej, reprezentowanej przez Aleksandrę  Będnowską   –  uczennicę klasy IIIa G;

- kroju i szycia, przez Piotra Szulca –  ucznia gimnazjum ZET;

- kulinarnej, przez Aleksandrę Kopeć –  uczennicę klasy IIIa G :

- technicznej, reprezentowanej przez Jana Kowalczykowskiego – ucznia klasy IIIa G:

 

Tematem konkurencji plastycznej było przedstawienie w formie ilustracji, postaci wykonującej jeden z mniej znanych, zapomnianych polskich zawodów, natomiast kroju i szycia ,to wykonanie wybranym ściegiem  charakterystycznego symbolu danego zawodu  lub przyszyciu odpowiedniej aplikacji.

W konkurencji kulinarnej zadaniem uczestników konkursu było wykonanie niezwykłego i zdrowego deseru owocowego często z egzotycznych owoców, natomiast techniczna to wykonanie obróbki  drewnianej podkowy oraz  przyozdobienie jej dowolnymi elementami z metalu.

Konkurs techniczny   przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W  tym roku organizatorzy postanowili wyróżnić po trzy najciekawsze prace z każdej konkurencji. Do wyróżnionych należeli również nasi uczniowie - Aleksandra Kopeć i Jan Kowalczykowski. Reprezentanci naszego Ośrodka wykonali piękne prace, które pozostały w archiwum Ośrodka  w Szprotawie.

 

opiekun grupy - Dariusz Romanowicz

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+