Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 

Jubileuszowa

Zaczarowana Kraina

 

 

 

            Już 10 lat spotykamy się na Przeglądzie Zaczarowana Kraina. Taki okrągły jubileusz sprzyja wspominaniu i właśnie od archiwalnych zdjęć i materiałów rozpoczął się tegoroczny przegląd.

   Po wzruszającym początku już dziesiąty raz wyruszyliśmy w podróż przygotowaną przez młodych aktorów i ich opiekunów. Była to podróż niezwykła. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Krainy Tęczy i zaprosiły nas do krainy elfów i wróżek. Następnie grupa z Kościana przedstawiła nam krótką historię odwiecznego konfliktu smerfów i Gargamela. W kolejnym spektaklu zobaczyliśmy nowoczesną wersję baśni Kopciuszek oraz  historię karpiożernego smoka.  Bohaterów z Madagaskaru znamy z filmu animowanego, na deski Domu Kultury przenieśli go uczniowie z Lubska.  Po przerwie wystąpiły grupy ze Wschowy.  Nasza Szkoła Podstawowa pokazała spektakl Kwiat Paproci, a warsztaty Terapii Zajęciowej przypomniały o dobrych manierach w sztuce: Ballada o uprzejmym rycerzu. Jako ostatni wystąpili opiekunowie i wychowankowie Domu Pomocy Społecznej we Wschowie przedstawiając piękną wersję Królewny Śnieżki. Jury w składzie: Pani  Lucyna Kowlaczykowska Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Mirosława Budzińska Prezes Stowarzyszenia Nasz Ośrodek oraz Siostra Dyrektor Zofia Glinka wyróżniły przedstawienie Urodziny Alice oraz Królewnę Śnieżkę, ostatecznie Grand Prix otrzymali uczniowie z Lubska.  W trakcie przeglądu gościnnie wystąpili również wokaliści z Centrum Kultury i Rekreacji: Klara Kmieciak, Norbert Wronka, Marika Prałat  oraz  uczniowie OSW Kacper Kozyra i Grzegorz Kaliciński, jak również zespół Wiercipięty.

 

           W Centrum Kultury i Rekreacji oraz w Muzeum Ziemi Wschowskiej zorganozowano wystawy fotograficzne przedstawiające 10 lat przeglądu.

 

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny zorgaznizowany dla wychowanków placówek kształcenia specjalnego w ramach "Zaczarowanej Krainy". Wydana zostanie także pamiątkowa publikacja z 10-ciu lat przeglądu.

 

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek" a partnerami byli:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy we Wschowie

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie

Muzeum Ziemi Wschowskiej

 

 

 

 

Przegląd sfinansowany został ze środków Starostwa Powiatu Wschowskiego oraz Miasta i Gminy we Wschowie a także ze środków Banku Spółdzielczego we Wschowie, Fundacji "Maciuś" oraz Fundacji PKO Banku Polskiego.

 

 Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

 

 Dorota Rygusik - Matelska, Małgorzata Wojnarowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zapraszamy na odnośniki do innych stron internetowych opisujących "Zaczarowaną Krainę"

 

 http://zw.pl/10-lat-zaczarowanej-krainy/

 

 

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+