Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

XV POWIATOWA OLIMPIADA RADOŚCI

„IDEALNA SPRAWA: NAUKA +ZABAWA”

 

        1 czerwca 2015r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie odbyła się XV Powiatowa Olimpiada Radości pod hasłem „IDEALNA SPRAWA: "NAUKA+ZABAW". Olimpiada odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w związku z tym udział w niej wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przyczynie Górnej i  Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie.

Zgromadzonych na boisku szkolnym przywitał Dyrektor Ośrodka p. Andrzej Waldman oraz Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka, którzy życzyli wszystkim dzieciom w dniu ich święta radości i wesołej zabawy. Następnie  wypuścili białe gołębie udostępnione na tę uroczystą chwilę przez pana Hilarego Winiarczyka.Niemało radości sprawiło dzieciom też wypuszczenie w niebo kolorowych balonów z jednoczesnym wykrzyczeniem marzeń, bez których świat nie byłby taki kolorowy.

Po uroczystym otwarciu Olimpiady odbył się pokaz wschowskich Mażoretek „Finezja”, które zaprezentowały się w pięknych strojach oraz w ciekawym układzie choreograficznym. Następnie uczniowie udali się na wcześniej przygotowane stanowiska sportowe, aby wziąć  udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, w turnieju piłki nożnej i w turnieju siłowania na rękę. Kolejną atrakcją był dla wszystkich pokaz musztry przygotowany przez młodzież
z I Zespołu Szkół  im. S. Staszica we Wschowie.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z przejażdżki bryczką, kucami, zabaw na dmuchanym zamku, w dmuchanej gąsienicy z przeszkodami, mogli pływać łódeczkami w basenie z wodą, skakać na eurobangee oraz strzelać z wiatrówki. Do dyspozycji dzieci był również wóz strażacki i samochód policyjny, które to cieszyły się powodzeniem głównie wśród chłopców. Dzieci mogły także wziąć udział w loterii „szczęśliwy los”, pozować do zdjęć, pomalować sobie buzie oraz posilić się pyszną drożdżówką, chipsami, bigosem i kiełbaską. Było to wielkie święto wspólnej zabawy i nauki oraz prawdziwej radości.

Nieocenioną pomocą w organizacji przebiegu imprezy oraz w opiece nad dziećmi były wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.T. Zana we Wschowie.

Dotację na organizację Olimpiady Radości pozyskało Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” we Wschowie ze środków publicznych w ramach programu współpracy na rok 2015 GMINY WSCHOWA i POWIATU WSCHOWSKIEGO z organizacjami pozarządowymi. Głównymi sponsorami, którzy przyczynili się do zorganizowania Olimpiady byli: Starostwo Powiatowe we Wschowie, Urząd Miasta i Gminy we Wschowie, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Liga Ochrony Kraju, Cukiernia Szarlotka, Państwowa Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji.

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom
i pracownikom Ośrodka, głównym sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie XV Powiatowej Olimpiady Radości.

 

                                                             Małgorzata Glińska

      Anna Huzar

               Ewa Anioła

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+