Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

TAK, JUŻ PO RAZ 10  Z FUNDACJĄ PZU

Nauczyciele Szkoły Podstawowej Ośrodka wraz z wicedyrektorem Ośrodka Lucyną Kowalczykowską i Stowarzyszeniem” Nasz Ośrodek” napisali projekt do FUNDACJI PZU  w ramach konkursu  Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU pt.” I wiem, że sobie poradzę”   i otrzymali dotację w wysokości 44.190,00 zł. Całkowity koszt projektu to 49.270,00 zł. Co zaplanowaliśmy?

- naukę pielęgnacji niemowlęcia: przewijanie, karmienie, kąpiel;

- naukę dbałości o odzież, higienę osobistą, wygląd: pranie, prasowanie, dobór ubioru, makijaż i czesanie, sprzątanie domu;

- majsterkowanie: montaż elementów drewnianych i metalowych - posługiwanie się narzędziami;

- naukę prawidłowego odżywiania i zabawy z rodzeństwem;

- planowanie i gospodarowanie finansami.  

We wrześniu w ramach realizacji projektu Fundacji PZU „I wiem, że sobie poradzę”, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie wybrali się z wizytą do Poradni Stomatologicznej „KA – DENT”. Dzieci  zobaczyły jak wygląda nowoczesny gabinet, w którym odbywa  się  kompleksowe leczenie zębów. Pani stomatolog w bardzo przyjazny i ciekawy sposób zaprezentowała uczniom sprzęt i akcesoria dentystyczne.  Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o zęby, oraz je  prawidłowo myć, aby były zdrowe. Uczniowie mieli okazję usiąść na fotelu  dentystycznym,  obejrzeć swoje zęby na monitorze i dowiedzieć się, jakie mają ubytki. Wizyta uświadomiła dzieciom, że korzystanie z usług dentysty może odbywać się w sposób bezpieczny i przyjazny dla pacjenta. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali szczoteczkę i pastę do zębów.

                                                  Realizatorzy  projektu: Maria Hatka 

 i Aleksandra Grochowczak

 

2015-09-15 12.45.46

2015-09-15 12.49.05

2015-09-15 12.50.22

SDC10367

SDC10375

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+