Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

WYJAZD INTEGRACYJNY DO SIEDLNICY

 

 

Nowy rok szkolny 2015/2016 przywitał nas upałami. Utrzymująca się piękna pogoda skłoniła nas do zorganizowania wyjazdu integracyjnego – była to propozycja rodziców i opiekunów naszych wychowanków. Wybraliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne TRADYCJA w Siedlnicy, które znaliśmy z poprzednich wyjazdów.

10 września szkolny autobus zawiózł dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i opiekunów do Siedlnicy. Najpierw poszliśmy na spacer dookoła stawu. Spokojna tafla wody, konie pasące się za ogrodzeniem działały odprężająco. Nasi podopieczni byli uśmiechnięci i zrelaksowani. Krzyś nawet zasnął w wózku. Potem zasiedliśmy do stołów. Wszystkim smakowały upieczone na grillu przez tatę Krzysia kiełbaski i kaszanka oraz pyszne domowe ciasto wykonane przez nauczycieli. Po posiłku mieliśmy okazję pojeździć na kucyku. Każdy chciał przytulić się do jego ciepłej, choć nieco szorstkiej sierści.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Pobyt na wsi, bezpośrednie obcowanie z przyrodą pozytywnie wpłynęło na naszych podopiecznych – wyciszyło emocje, zachęciło do aktywności ruchowej, do uważnej obserwacji otoczenia. Jazda na kucyku pomogła przezwyciężyć lęki, pokonać własne ograniczenia fizyczne.

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+