Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

         

     W ramach realizacji projektu Fundacji PZU „ Teatr-dodaj do ulubionych” 28 października uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spektaklu pt. „Chomik Tygrys”.

Spektakl został przygotowany przez Poznański Teatr Animacji. Reżyserem była Pani Laura Słabińska. Scenografię przygotowała Ewelina Bunia, natomiast muzykę Marek Papaj.

Tytułową rolę zagrała Aleksandra Leszczyńska, karalucha Marcin Chomicki.

chomik

Nasze wrażenia…

        Chomik o imieniu Tygrys, całe dotychczasowe życie spędził w bezpiecznej i przytulnej klatce. Rozpieszczany i przekarmiany przez ręce - Lewą i Prawą, samotne chwile umilał sobie „przygodami” na kołowrotku. Wszystko zmieniło się  wraz z pojawieniem się nietypowego intruza, Karalucha, który wbrew obiegowej opinii okazał się być miłym i schludnym kompanem. Zanim Tygrys i Karaluch zdążyli się na dobre zaprzyjaźnić, sprawy się komplikowały. Chomik po raz pierwszy w życiu zmuszony został opuścić bezpieczną klatkę i uratować swojego jedynego kumpla-robala. Nieoczekiwanie pomógł mu w tym szczur, który, choć kazał nazywać się Złym i Parszywym, w gruncie rzeczy był bardzo sympatyczny.
„Chomik Tygrys” to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i odwadze, która pokazuje, że świat nie jest wyłącznie zły i przerażający. Strach ma często wielkie oczy, a w życiu liczą się prawdziwe przygody z prawdziwymi, a nie wymyślonymi przyjaciółmi.

               Na szczególną uwagę zasługują proste i  wpadające w ucho piosenki. Scenografia, muzyka i wspaniała gra aktorska  wprowadziła nas w fantastyczny nastrój, który pozwolił i uczestniczyć w wielkiej przygodzie małego chomika.

Z pewnością niebawem zagościmy w murach Teatru Animacji, by kolejny raz przeżyć przygody z innymi bohaterami spektaklu.

                                                                                            Karolina Jędrzychowska

 

Zapraszamy do galerii

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+