Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Spotkanie w Teatrze…

                   Kultura to nie tylko opera czy Muzeum Narodowe. To również kino, teatr lalek czy… Muzeum Piernika. Przez konkurs PZU z kulturą” chcemy umożliwić dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i wsi odwiedzenie instytucji kultury. Dofinansowujemy organizacje, które promują aktywność dzieci i młodzieży w zakresie szeroko pojętej kultury i sztuki. Wspieramy pomysły na interesujące i rozwijające wyjazdy połączone z wizytami w muzeach, teatrach, galeriach, kinach. Taką informację możemy przeczytać na stronie FUNDACJI PZU. Szkoła Podstawowa i Przedszkole Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz ze Stowarzyszeniem NASZ OŚRODEK otrzymała dotację w wysokości 14.284,00zł od FUNDACJI PZU. Koordynatorem projektu jest wicedyrektor Ośrodka pani Lucyna Kowalczykowska.

            W ramach realizacji projektu Fundacji PZU Teatr-dodaj do ulubionych” 18 listopada uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spektaklu pt. Calineczka. Spektakl został przygotowany przez Poznański Teatr Animacji. Reżyserem był Artur Romański. Scenografię przygotowała Paulina Czernek. Tytułową rolę zagrała Aleksandra Leszczyńska.

calineczka1

NASZE WRAŻENIA

              Calineczka to drobniutka dziewczynka urodzona w pąku kwiatu,  wędrująca w poszukiwaniu własnego świata, podążająca za głosem serca, za marzeniami, pragnieniami.Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena powstał tekst i spektakl autorstwa Artura Romańskiego, opowiadający o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą, mało bystrym synem, zadufanym w sobie Hrabią, zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką.
Każde spotkanie pozostawia w Calineczce ślad, ale nic nie zmienia jej decyzji odnalezienia tajemniczej Krainy Elfów. Przedstawienie musicalowe nasycone melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostiumy
podkreślające niepowtarzalny charakter każdej postaci a efektowna scenografia czynią spektakl niezwykle ciekawym i przyjemnym w odbiorze dla każdego odbiorcy.

      Kolejne spotkanie w Teatrze za nami- jesteśmy zachwyceni magią tego miejsca i z pewnością do niego wrócimy.

                                                                                  Karolina Jędrzychowska

Zapraszamy do galerii

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+