Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Zajęcia z majsterkowania w ramach projektu Fundacji PZU

Zajęcia organizowane przez Ośrodek prowadzone są w ramach projektu dotowanego z Fundacji PZU „Wiem, że sobie poradzę”. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Zanim uczniowie przystąpili do pracy poznali podstawowe zasady BHP. Na zajęciach uczą się jak przygotować rower do jazdy, wymienić dętkę oraz oponę. Samodzielnie konstruują także użyteczne przedmioty orazuczą się, jak czytać instrukcje, aby poprawnie uruchomić sprzęt.Na początku trudność sprawiała uczniom wymiana baterii, dobór odpowiedniego śrubokręta czy rozmiaru klucza.Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję używać wkrętarki oraz wiertarki.

Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii oraz kreatywne wykorzystanie często niepotrzebnych i popsutych przedmiotów.

Realizatorzy: B. Jankowiak, A. Bieleń

DSCN7435

DSCN7437

DSCN7441

DSC 0003

DSC 0004

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+