Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Podniebne loty
„Dla niektórych latawiec to tylko dziecięca zabawa, dla innych jest wynalazkiem o niezwykłej doniosłości naukowej i technologicznej.

Dla wielu latawiec ma w sobie moc, dzięki której niesie radość"
(cytat z książki „GRANDE LIBRO DEGLI AQUILONI"
w przekładzie Agnieszki Majewskiej)


          Dnia 13 października 2015r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu koło Gostynia zorganizowano siódme z kolei Zawody Latawcowe pod hasłem „Podniebne loty". Do zawodów przystąpiły trzy drużyny z Górzna, ze Wschowy oraz gospodarze.
Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy II-IIIB GIM. ZET:  Dorota Czaińska, Wojciech Hrynowiecki, Piotr Szulc oraz Krzysztof Turowski. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach - latawców płaskich i skrzyniowych.
W konkursie ocenie podlegały: konstrukcja latawca (poprawność inżynierska), staranność i estetyka wykonania, zdobnictwo oraz co najważniejsze i najwyżej punktowane to poprawność lotu. Wynik naszych uczniów w konkursie był udany, gdyż w obu kategoriach nasi uczniowie zajęli II miejsca a także w klasyfikacji drużynowej.
Zawody uświetnił zainstalowany w świetlicy szkolnej symulator lotu, przy którym uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności pilotażu.


Opiekun grupy: Dariusz Romanowicz

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+