Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

„Dla niektórych latawiec to tylko dziecięca zabawa, dla innych jest wynalazkiem o niezwykłej doniosłości naukowej i technologicznej.

Dla wielu latawiec ma w sobie moc, dzięki której niesie radość"
(cytat z książki „GRANDE LIBRO DEGLI AQUILONI"
w przekładzie Agnieszki Majewskiej)


        Dnia 11 października 2016 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu koło Gostynia zorganizowano ósme z kolei Zawody Latawcowe pod hasłem „Podniebne loty". Do zawodów przystąpiły trzy  drużyny z Górzna, ze Wschowy oraz gospodarze.
Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy III GIM. ZET: Roksana Jankowska, Wojciech Hrynowiecki,  Krzysztof Turowski oraz Sebastian Nowak II SPdP. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach - latawców płaskich i skrzyniowych.
W konkursie ocenie podlegały: konstrukcja latawca (poprawność inżynierska), staranność i estetyka wykonania, zdobnictwo oraz co najważniejsze i najwyżej punktowane to poprawność lotu .Ze  względu na złe warunki atmosferyczne (padający deszcz) zrezygnowano z punktowania poprawności lotu. Wynik naszych uczniów w konkursie był  udany, gdyż w obu  kategoriach  nasi uczniowie zajęli II miejsca a także w klasyfikacji drużynowej.   
Zawody uświetniły warsztaty polegające na tym jak w dwadzieścia minut zbudować latawiec z papieru.


Opiekun grupy: Dariusz Romanowicz

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+