Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W BOCCIA

 

„Mikołajki” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym upłynęły w sportowej atmosferze. Samorząd Uczniowski Gimnazjum wraz z nauczycielami zorganizowali turniej gry w boccia. Do wspólnej zabawy zaprosili uczniów z Zespołów Edukacyjno-terapeutycznych, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „NASZ OŚRODEK” – p. Mirosława Budzińska, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej – Beata Pawłowicz, Dyrektor SOSW we Wschowie – Andrzej Waldman Z-ca Dyrektora SOSW – Piotr Chodorowski nie mogło oczywiście w tym dniu zabraknąć św.Mikołaja, który obdarował wszystkich słodyczami.

W Turnieju Mikołajkowym w Boccia wystąpiło osiem drużyn. Najlepsza okazała się reprezentacja kl.II Gimnazjum oraz I reprezentacja WTZ.

Zwycięzcą gratulujemy i liczymy, że tego typu impreza integracyjna na stałe wpisze się w kalendarz Ośrodka. Jednocześnie dziękujemy Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu „Nasz Ośrodek” za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy.Co to takiego boccia? Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce. Pierwszy raz rozgrywki boccia miały miejsce na światowych igrzyskach niepełnosprawnych w Nowym Jorku w roku 1984. Stałą dyscypliną paraolimpijską stały się od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. Ze względu na charakterystyczną dla większości gier „bulowych” prostotę zasad, relatywnie do innych sportów tani sprzęt i niewielkie wymagania w zakresie miejsca do gry, boccia polecana jest również jako gra integracyjna.

Samorząd Uczniowski

Gimnazjum w SOSW we Wschowie

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+