Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

DZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY-

JANUSZEM KORCZAKIEM

30 października obchodziliśmy DZIEŃ Z PATRONEM naszej szkoły. W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie niezwykłą postać Janusza Korczaka. Podczas lekcji wychowankom przedstawiono informacje związane z wybitnym pedagogiem – jego życiem, twórczością oraz systemem wartości, jakie reprezentował swoją osobą. Prezentacja multimedialna wzbogaciła pogadankę licznymi zdjęciami, które zaciekawiły młode pokolenie. Podczas spotkania zwrócono uwagę na ważne symbole naszej szkoły związane z  postacią Janusza Korczaka, takie jak: sztandar, popiersie, tablica pamięci, tablica nadania imienia szkole, medal z wizerunkiem Janusza Korczaka, logo szkoły.

 

Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą dotyczącą życia i twórczości literackiej Janusza Korczaka podczas rozwiązywania zadań praktycznych. Wśród rebusów, puzzli, krzyżówek, były również takie, które dotyczyły praw dziecka oraz myśli pedagogicznych. Mapa pojęciowa pozwoliła obrazowo podsumować najważniejsze wiadomości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

 

Dorota Rygusik – Matelska

Magdalena Karwacka

Marzena Jaworska

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+