Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W BOCCIA 

 Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  wraz z nauczycielami zorganizowali  już po raz drugi Integracyjny Turniej Mikołajkowy  gry w Boccia. Ma on na celu integrację osób niepełnosprawnych z różnych wschowskich środowisk, poprzez wspólną zabawę i rywalizację sportową. W spotkaniu wzięło udział osiem drużyn, w tym z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Wschowskiego pan Marek Boryczka, wicestarosta pan Wojciech Kuryłło, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „NASZ OŚRODEK” – pani Mirosława Budzińska,  Siostra Dyrektor  Domu Pomocy Społecznej Zofia Glinka, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej – pani Beata Pawłowicz,  zastępcy Dyrektora SOSW – pani Lucyna Kowalczykowska oraz pan Piotr Chodorowski. Nie mogło oczywiście w tym dniu zabraknąć Św.Mikołaja, który obdarował wszystkich słodyczami.

W II Turnieju Mikołajkowym najlepsze okazały się reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz przedstawiciele Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych Gimnazjum w SOSW.

Zwycięzcą gratulujemy i liczymy, że tego typu spotkanie integracyjne na stałe wpisze się w kalendarz imprez Ośrodka. Jednocześnie dziękujemy sponsorom oraz Stowarzyszeniu „Nasz Ośrodek” za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy.

 

Co to takiego boccia?

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce. Pierwszy raz rozgrywki boccia miały miejsce na światowych igrzyskach niepełnosprawnych w Nowym Jorku w roku 1984. Stałą dyscypliną paraolimpijską stały się od czasu olimpiady w Barcelonie w 1992 roku. Ze względu na charakterystyczną dla większości gier „bulowych” prostotę zasad, relatywnie do innych sportów tani sprzęt i niewielkie wymagania w zakresie miejsca do gry, boccia polecana jest również jako gra integracyjna.

Samorząd Uczniowski

 Gimnazjum w SOSW we Wschowie

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+