Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Warsztaty taneczno- muzyczne

Jak co roku w grudniu uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie wzięli udział w warsztatach taneczno-muzycznych w  Szkole Podstawowej Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie (12-12-2017r.).

Wychowankowie w miłym gronie  uczyli się piosenek i kolęd pod okiem pani Joanny Pawłowskiej oraz tańczyli w rytmach tańca nowoczesnego pod okiem pani Karoliny Milkowskiej.

Na drugi dzień wychowankowie SOSW zademonstrowali swoje umiejętności wokalne występując w Bibliotece Miejskiej na koncercie inauguracyjnym z okazji XXIII Edycji konkursu sztuk plastycznych „Moje miejsce na Ziemi” na którym nagrodę Prezesa Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Dzieciom Niepełnosprawnym” otrzymał nasz Uczeń Paweł Sienkiewicz wykonując pracę pt: „Wschowa – moje miasto, moje miejsce na ziemi”. Serdecznie gratulacje i uznanie za pracę i talent Pawła otrzymał dyrektor SOSW pan Andrzej Waldmam, który odebrał nagrodę swojego wychowanka z rąk pana dr Władysława Nowocińskiego – prezesa Leszczyńskiego Stowarzyszenia „Dzieciom Niepełnosprawnym”.

Po wręczeniu nagród konkursowych nasi wychowankowie  wykonali koncert śpiewając piosenki i kolędy: Fantazja, Jedzie drogą Mikołaj, Bądź grzeczny. Solowo zaśpiewał nasz absolwent Kacper Kozyra z piosenką: To, co chciałbym Ci dać i prawdopodobnie najmłodsza w historii solowa wokalistka z Przedszkola nr 6 „Kraina Tęczy” przy SOSW Maria Lotka z piosenką: W liściem na 3\4.

 

Reprezentowali Nas: Maria Lotka, Maria Bogdanów, Agata Myszona, Zuzanna Żegalska, Agnieszka Guziak, Patryk Rusin, Ewelina Czuchraj, Mateusz Hylak, Aleksandra Merta, Aleksandra Borowiak, Karolina Bator, Roksana Jankowska, Alicja Smolińska.

 

Karolina Milkowska

Joanna Pawłowska

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+