Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

SPRAWNE RĘCE - MĄDRA GŁOWA

W dniu 31 marca 2016 roku czworo uczniów naszego Ośrodka reprezentowało szkołę w XX Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Technicznym „Sprawne ręce –mądra głowa”, odbywającym się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szprotawie.

 

 

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań pracami ręcznymi z zakresu techniki, prezentowanie umiejętności manualnych potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacji majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw a wykonane prace prezentowane były wszystkim obecnym. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem: „50 lat SOSW w Szprotawie”.

 Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:

- plastycznej, reprezentowanej przez Marzenę Mertę uczennicę gimnazjum ZET

- kroju i szycia, przez Tomasza Kornagę –  ucznia  klasy III gimnazjum

- kulinarnej, przez Aleksandrę Mertę –uczennicy gimnazjum ZET

- technicznej, reprezentowanej przez Mateusza Szydlewskiego – ucznia klasy III gimnazjum

Zadaniem konkurencji plastycznej było wykonanie  okolicznościowej laurki z okazji Jubileuszu 50- lecia Ośrodka w Szprotawie w dowolnej technice.  

W konkurencji kulinarnej uczestnicy konkursu musieli  samodzielnie wykonać i udekorować torcik, natomiast techniczna to wykonanie drewnianej podstawy do statuetki z logiem SOSW w Szprotawie.

W konkurencji kroju i szycia uczestnicy musieli wykazać się kunsztem szycia ręcznego i znajomością ściegów krawieckich. Należało wyszyć motyw upamiętniających Jubileusz Ośrodka w Szprotawie.

Konkurs techniczny przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Jak co roku organizatorzy postanowili wyróżnić po trzy najciekawsze prace z każdej konkurencji. Do wyróżnionych należeli również nasi uczniowie – Mateusz Szydlewski i Tomasz Kornaga.. Reprezentanci naszego Ośrodka wykonali piękne prace, które pozostały w archiwum Ośrodka  w Szprotawie.

opiekun grupy - Dariusz Romanowicz

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+