Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

 

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – młodzież i dorośli. Jednak Internet wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

W każdym roku w naszej szkole obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

W tym roku przypadał  on  09 lutego 2016 roku. Tegoroczne obchody DBI trwały w naszej szkole cały tydzień od 08 do 12.02.2016r.,  odbywały się pod hasłem:                                             

"Lepszy Internet zależy od Ciebie!".

 

Podczas tegorocznych obchodów DBI zwróciliśmy też uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Działania w naszej szkole obejmowały szeroko  zakrojoną edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, oraz sposobów przeciwdziałania jego negatywnym skutkom. 

Każdy podczas serfowania w Sieci

powinien pamiętać

o szanowaniu innych jej użytkowników

i respektowaniu ich praw!     

Podczas tygodnia DBI przeprowadzone zostały zajęcia dla uczniów  klas IV-VI S.P., klas Gimnazjum, klas ZSZ i SPdP dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zajęć uczniowie aktywnie włączyli się do akcji przygotowując plakaty przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej. Wśród starszych uczniów przeprowadzono badania ankietowe związane z zagrożeniami występującymi w sieci. 

Zaznaczyć należy, że zajęcia zorganizowane były również w ramach realizacji projektu ,,Klikaj z głową’’, współfinansowanego przez UMiG Wschowa. 

                                                                                               

Dorota Lewińska- Groszewska

 

Wioleta Szyguła

 

Lucyna Zielnica

 

Dorota Rygusik- Matelska

 

 

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+