Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Z wizytą u weterynarza

W kwietniu uczniowie ZET Gimnazjum odwiedzili Przytulisko dla bezdomnych zwierząt we Wschowie, gdzie zapoznali się z problemem bezdomności zwierząt. Natomiast w maju złożyli wizytę w Przychodni Weterynaryjnej, gdzie spotkali się z lekarzem weterynarii  panem Bogdanem Jaworskim.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom,  że psy i inne zwierzęta, tak jak ludzie są żywymi istotami, które też chorują, wymagają uwagi, opieki i leczenia.

Pan weterynarz przekazał dzieciom szereg cennych informacji dotyczących opieki nad psem, tj: prawidłowego odżywiania, obowiązkowych szczepień, odrobaczania oraz wytłumaczył jak należy postępować, gdy mamy chore zwierzątko. Opowiedział o swojej pracy, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy. Oprowadził po lecznicy: gabinecie zabiegowym, sali operacyjnej, poczekalni dla zwierząt oraz zaprezentował podstawowy sprzęt lekarski używany w swojej pracy.

Mamy nadzieje, że zarówno wizyta w Przytulisku jak i w Przychodni Weterynaryjnej uświadomiła uczniom jak ważna jest odpowiedzialność w stosunku do zwierząt domowych, które nie są zabawkami, a wymagają opieki, serca i zainteresowania.

 

 

J. Chodorowska

J. Górczak

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+