Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

"Zostań Pitagorasem"

 

Dnia 9 maja 2016r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu odbyła się dziewiąta edycja Regionalnej Olimpiady Matematycznej „Zostań Pitagorasem”. Wzięło w niej udział 20 uczniów gimnazjum oraz szkoły zawodowej ze: Wschowy, Rydzyny, Żmigrodu, Brzezia, Leszna i Rawicza. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Sandra Rohatyńska, Emilia Szmyt i Krystian Wlekły. Celem olimpiady jest przede wszystkim integracja uczniów z różnych  szkół specjalnych i pokazanie dzieciom, że matematyka to również zabawa. Wszyscy uczniowie pisali identyczny test składający się z 20 zadań, w którym musieli wykazać się ogólną wiedzą matematyczną. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica naszej szkoły Emilia Szmyt, która zajęła     I miejsce. Tegoroczny konkurs, podobnie jak w poprzednich latach, przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Magdalena Karwacka

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+