Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

     Mikołaj przyjechał z daleka…

 Dnia 12.12.2017r. w grupach wychowawczych przy SOSW we Wschowie słychać było dźwięk dzwonków, śpiew kolęd oraz mnóstwo dziecięcego śmiechu. Tego niezwykłego dnia odwiedzili nas wyjątkowi goście, którzy wraz z Mikołajem przyjechali do nas z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie wraz ze swoją nauczycielką panią Katarzyną Poprzeczką.  

Przybyli do nas niezwykli młodzi ludzie otwarci na innych o wyjątkowych, ciepłych i pełnych energii sercach gotowych by nieść radość i szczęście innym tak po prostu bezinteresownie. Młodzież sprawiła nam niezwykłą niespodziankę i  obdarowała nasze dzieci mnóstwem wspaniałych pluszaków, licznymi grami, puzzlami i całą masą słodkości.

 

 

 

Niezwykle dużo radości sprawiła naszym wychowankom jak i wychowawcom wizyta św. Mikołaja, który przyjechał do nas z bardzo daleka.  Ponieważ zabrakło śniegu Mikołaj podróżował autostopem i zatrzymał jadących akurat do nas przyjaciół. Bardzo się z tego powodu ucieszyliśmy.  Każde dziecko te małe i te duże otrzymało od św. Mikołaja oczywiście po wykonaniu wybranego przez siebie zadania ( np. wierszyk, piosenka lub jakieś ćwiczenie gimnastyczne ) bogaty prezent.

Oczywiście nie zapomnieliśmy też o mleku i ciastkach dla strudzonego gościa ;-)). Niezwykle ochoczo wszyscy razem z naszymi gośćmi wykonywaliśmy przepiękny ozdobny łańcuch, który zawiesiliśmy na naszej choince.  Wspólnie śpiewaliśmy kolędy ciesząc się z tego niezwykłego spotkania oraz ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni przybyłym gościom za te niezwykłe chwile, jakie razem spędziliśmy. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania z naszymi przyjaciółmi z Henrykowa…

Marta Biernat

Agnieszka Chojnacka

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+