Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Spotkanie z Rafałem Sonikiem i Jarmark Bożonarodzeniowy

   Wychowankowie grup wychowawczych przy SOSW we Wschowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Wrocławia.

Podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska mieliśmy okazję podziwiać wystawę niezwykłych budowli z klocków Lego.

Ogromną niespodzianką dla wszystkich był udział w odsłonięciu budowli przedstawiającej postać pana Rafała Sonika oraz jego quada, dokonanej osobiście przez tego niezwykłego sportowca. Wzięliśmy udział w prezentacji dotychczasowych osiągnięć sportowca związanych między innymi ze zwycięstwem w wyścigach Dakar.

 

Mieliśmy również możliwość zobaczenia stadionu Wrocław, który zrobił ogromne wrażenie szczególnie na chłopcach, wiernych kibicach i pasjonatach piłki nożnej.

Pełni wrażeń udaliśmy się w dalszą podróż.

 Z Ostrowa Tumskiego spacerując przeszliśmy na Wrocławski Rynek, gdzie wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W Bajkowym Lasku oglądaliśmy przedstawienia - teatrzyki z bajkami np. ,,Jaś i Małgosia”, ,,Śpiąca królewna”, ,,Pinokio”, ,,Kopciuszek”…

Spacerując po Jarmarku podziwialiśmy wiele ciekawych stoisk np. z ozdobami świątecznymi, wyrobami rękodzielniczymi, wypiekami, słodyczami. Zrobiliśmy drobne zakupy oraz upominki dla bliskich.

 

Późnym wieczorem, po bardzo miło spędzonym dniu we Wrocławiu, pełni świątecznego nastroju i licznych wrażeń wróciliśmy do Wschowy.

Agnieszka Chojnacka

Marta Biernat

Jacek Kiciński

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+