Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

German

IV OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” we Wschowie

11 maja 2018 roku na Stadionie Miejskim we Wschowie odbył się IV OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” oraz Przedszkole Specjalne nr 6 „Kraina Tęczy” Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka we Wschowie. Partnerem maratonu było Centrum Kultury i Rekreacji, a patronat objęło Starostwo Powiatowe.

Celem akcji było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Łącznie na starcie stawiło się 102 zawodników w kategoriach wiekowych 4, 5, 6 lat, reprezentujących Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka”, Przedszkole nr 5 „Słoneczne Przedszkole”, Przedszkole Sióstr Salezjanek, Przedszkole „Złota Rybka u Dula”, Przedszkole „Słoneczko”, Przedszkole HappyLand”, Przedszkole w Przyczynie Górnej, Przedszkole Specjalne nr 6 „Kraina Tęczy”. Trzech najlepszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych otrzymało złoty, srebrny i brązowy medal, a pozostali zawodnicy medale i dyplomy uczestnictwa.  

Pokonany przez biegnących dystans był sumowany i dodany do licznika dostępnego na stronie internetowej Bliżej Przedszkola. Dzieci ze wschowskich przedszkoli w tym dniu pokonały dystans 8260 metrów.

Po obliczeniach komisji sędziowskiej w składzie: państwo Elżbieta i Andrzej Bieleń pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęło Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka”, które otrzymało Puchar Przechodni Starosty Wschowskiego Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Po wszystkich biegach na przedszkolaków czekały wspaniałe atrakcje w postaci stacji ćwiczeniowych , chusty animacyjnej, baniek mydlanych, jeżdżących rajderów , zdrowej, odżywczej przekąski i obowiązkowej wody do picia.

Maraton zaplanowały i zorganizowały nauczycielki panie Karolina Milkowska, Grażyna Nowek i prezes Stowarzyszenia oraz wicedyrektor Ośrodka Lucyna Kowalczykowska. Dziękujemy pracownikom, nauczycielom SOSW, pracownikom CKIR, nauczycielom, dyrekcji przedszkoli, rodzicom i wolontariuszom z I LO we Wschowie.

IMG_4995
IMG_4996
IMG_4999
IMG_5000
IMG_5003
IMG_5004
IMG_5005
IMG_5007
IMG_5008
IMG_5010
IMG_5014
IMG_5028
IMG_5031
01/13 
start stop bwd fwd


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

tel. 65 547 69 22

mail: sekretariat@sosw.wschowa.com.pl

Sekretariat czynny:

pon-pt w godz. 7:00 - 15:00 

 

 

 

Dyrektor Ośrodka: mgr Lucyna Kowalczykowska - tel. 

Wicedyrektor Ośrodka: mgr Karolina Jędrzychowska - tel.

 

 
Partnerzy:
Macius Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol