Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

German

 

I Integracyjny Turniej BOCCIA Powiatu Wschowskiego

w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie

           

Boccia jest dyscypliną sportową, paraolimpijską,od kilku lat uprawianą w naszym kraju, lecz ciągle niewystarczająco upowszechnionąJest doskonałą  formą aktywności ruchowej i sposobem na integrację pokoleń, osób z różną sprawnością ruchową, która dla niektórych może być sposobem na życie.To gra z prostymi zasadami. Zrobiliśmy pierwszy krok, by spopularyzować ten sport w naszym rejonie i uczcić paraolimpijski wrzesień nowymi doświadczeniami sportowymi.

Dnia 27 września 2016r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się pierwszy w naszym powiecie Integracyjny Turniej Boccia. Do sali sportowej  przybyli licznie kibice i młodzi zawodnicy z  gmin naszego powiatu i gmin sąsiednich.

Turniej otworzył pan Wojciech Kuryłło Wicestarosta Powiatu Wschowskiego, który zasiadł do meczu pokazowego wraz z panią Prezes Fundacji Alternatywy Elżbietą Wicher, nauczycielami wychowania fizycznego, przedstawicielką służby medycznej obecnej na zawodach i panem dyrektorem Ośrodka Andrzejem Waldmanem, który okazał się                  w pokazach kapitanem drużyny zwycięskiej.

Uczestniczki i uczestnicy Integracji Drużynowej  rywalizowali w dwóch grupach integracyjnych  A i B, z których zwycięscy grup walczyli w finale o I miejsce w Turnieju        a zespoły z miejsc drugich o III miejsce.  Drużyna składała się z  3 osób. Wszyscy rozgrywali mecze w pozycji siedzącej.

Emocji nie brakowało na boiskach. Publiczność wspaniale reagowała na precyzyjne rzuty zawodników i wybicia bili przeciwników. W Turnieju każda drużyna zdobyła punkty, co dobrze rokuje na przyszłość.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Integracja drużynowa:
I miejsce – Kl. I Gimnazjum

reprezentowana przez Julię z  gminy Sława oraz Wojtka i Adriana z gminy  Szlichtyngowa
II miejsce  - Zespół 2 Szkoły Podstawowej (kl.IV,V,VI)

reprezentowany przez Mateusza i Patryka oraz Miłosza z gmin Wschowa i Góra
III miejsce – Zespół 1 Szkoły Podstawowej (kl.IV,V,VI)

reprezentowany przez Marcela oraz Szymona i Oskara mieszkańców gmin Szlichtyngowa i Sława

IV miejsce – kl. III Gimnazjum (zespoły edukacyjno-terapeutyczne)

reprezentowane przez Roksanę, Wojtka i Krzyśka z gminy Wschowa

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary a wszyscy uczestnicy medale pamiątkowe. Nie zabrakło poczęstunku dla uczestników turnieju, wolontariuszy i sędziów.

Organizatorem Turnieju w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Wschowskiego była Fundacja Alternatywy przy wsparciu dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego.

Przed turniejem odbyły się w szkole zajęcia rekreacyjno-sportowe w których uczestniczyli uczniowie  z różnych grup wiekowych i poznawali zasady gry.

Fundacja Alternatywy zadeklarowała wsparcie dla Ośrodka przy popularyzacji i kontynuowaniu zajęć z gry w Baccia.

Fundacja Alternatywy składa podziękowania Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe, dyrekcji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, nauczycielom i wolontariuszom za pomoc przy realizacji Turnieju.

G.G.

 

DSCN8697
DSCN8704
DSCN8706
DSCN8712
DSCN8727
DSCN8729
DSCN8734
DSCN8741
DSCN8744
DSCN8756
DSCN8764
DSCN8766
DSCN8768
DSCN8770
DSCN8771
DSCN8774
DSCN8796
DSCN8798
DSCN8799
DSCN8802
01/20 
start stop bwd fwd


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

tel. 65 547 69 22

mail: sekretariat@sosw.wschowa.com.pl

Sekretariat czynny:

pon-pt w godz. 7:00 - 15:00 

 

 

 

Dyrektor Ośrodka: mgr Lucyna Kowalczykowska - tel. 

Wicedyrektor Ośrodka: mgr Karolina Jędrzychowska - tel.

 

 
Partnerzy:
Macius Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol