Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

German

Nasi zawodnicy na Ogólnopolskim Turnieju Baccia w Sławie

W miniony weekend, 8-10 września, w Sławie odbył się  Ogólnopolski Turniej Boccia.

Boccia to dyscyplina, która od wielu lat gości na Igrzyskach Paraolimpijskich i wywodzi się od popularnej włoskiej gry w bulle. Dzięki swojej prostocie i małych wymaganiach sprzętowych jest ona bardzo popularna.

 Zawodnicy rywalizowali w sobotę w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, a medale najlepszym wręczone zostały wieczorem przy ognisku na plaży miejskiej.

W zawodach wzięli udział członkowie stowarzyszeń i organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Przyjechało około 80 zawodników z całego kraju. Startowało 16 drużyn  w składzie 3 osobowym, plus (1 rezerwowy) z różnymi dysfunkcjami. Zawodnicy na drodze losowania zostali podzieleni na 4 grupy startowe.

Reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie  w składzie: Agata Myszona, Roksana Jankowska i Aleksandra Merta startowały w trzeciej grupie i zajęły 3 miejsce. Każda zawodniczka otrzymała medal i drobne upominki a szkoła puchar.

W zawodach startowało jeszcze dwóch uczniów SOSW Wschowa: Julia Sztafka i Adrian Wolniczak, którzy reprezentowali Stowarzyszenie ,,Alternatywy” ze Sławy.

Organizatorem turnieju była Fundacja „Alternatywy” ze Sławy, która za cel zawodów postawiła sobie między innymi integrację osób niepełnosprawnych, promocję zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim łamanie barier jakie występują pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a tymi w pełni zdrowymi.  

Turniej  miał charakter otwarty, każdy mógł przyjść i kibicować, a przede wszystkim wziąć udział w ceremonii otwarcia i ceremonii dekoracyjnej nad jeziorem. Organizatorzy nie zawiedli a słoneczna i ciepła pogoda zgromadziła dużą grupę mieszkańców i turystów, którzy zgotowali wspaniałą atmosferę oklaskując najlepszych.

Grażyna Grys

Zdjcie0865
Zdjcie0867
Zdjcie0868
Zdjcie0869
Zdjcie0870
Zdjcie0871
Zdjcie0874
1/7 
start stop bwd fwd


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

tel. 65 547 69 22

mail: sekretariat@sosw.wschowa.com.pl

Sekretariat czynny:

pon-pt w godz. 7:00 - 15:00 

 

 

 

Dyrektor Ośrodka: mgr Lucyna Kowalczykowska - tel. 

Wicedyrektor Ośrodka: mgr Karolina Jędrzychowska - tel.

 

 
Partnerzy:
Macius Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol