Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

szkola podst

 

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

 

P1020513Konkurs SKO

W lutym 2020r rozstrzygnięto konkurs SKO nt. „Oszczędzam w SKO, pojechałem do….”. Chętni uczniowie naszej szkoły wykonali prace wybraną techniką plastyczną. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie. Wyłoniono trzech zwycięzców, którzy odznaczyli się szczególną pomysłowością. Gratulujemy.

                                                                   

 

 

 

P1020488Bal Karnawałowy

14 stycznia 2020r w SOSW we Wschowie odbył się „Bal Karnawałowy” dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Celem balu było dostarczenie dzieciom radości z wcielenia się w role różnych postaci bajkowych oraz kształtowanie wyobraźni muzycznej poprzez inspirację ruchową. 

 

 

 

 

P1020506„Szkolni bankierzy”

W styczniu 2020r w Szkole Podstawowej w SOSW we Wschowie, został zorganizowany konkurs matematyczny „Szkolni bankierzy”. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem zadań związanych z obliczeniami pieniężnymi. Zajęcia miały na celu utrwalenie umiejętności posługiwania się banknotami i monetami oraz pobudzenie do logicznego myślenia. Koniec spotkania uwieńczył słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

 

 

DSC00608Wigilia szkolna

Galeria

 

 

 

 

P1020456Konkurs SKO

Dnia 02.12.2019r w Szkole Podstawowej w SOSW został rozstrzygnięty konkurs techniczny nt. „Teczka na dokumenty bankowe”. Dzieci wykonały prace konkursowe, które zostały wywieszone w gablocie SKO. Szczęśliwym laureatom zostały wręczone nagrody.     

 

 

 

 

20191205 121056Pomagamy, ratujemy - I pomoc przedmedyczna w SOSW

           

05 grudnia 2019r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie odbył się kurs I pomocy przedmedycznej.

 

            W szkoleniu wzięli udział uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasa VIII Szkoły Podstawowej. Kurs poprowadziła p. Dorota Morawska - ratownik medyczny, która od wielu lat wspiera uczniów Ośrodka prowadząc szkolenia.

 

 

 

 

20191022 093406Wycieczka do gospodarstwa rolnego

Uczniowie klas I – IV SP uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa wiejskiego specjalizującego się w hodowli krów. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych oraz pracy rolnika. Dzieci z bliska mogły przyglądać się zwierzętom, pogłaskać i wysłuchać na czym polega ich hodowla. Obejrzały oborę oraz wybieg dla cieląt, krów i byków. Przy okazji dowiedziały się jaka jest różnica między tymi zwierzętami, co jedzą, co robią i jak należy o nie dbać aby były zdrowe. Dużą atrakcją dla uczniów okazał się pokaz dojenia krowy. Chłopcy uczestniczący w wycieczce najbardziej byli zainteresowani sprzętem znajdującym się w parku maszyn, mogli tam z bliska obejrzeć traktory oraz inny sprzęt służące rolnikowi w jego codziennej pracy.

 

 

IMG 5302Turniej warcabowy

 

                    Wychowankowie grup wychowawczych Jakub Bator, Oskar Bartkowiak, Jacek Myszona wzięli udział w Regionalnym Turnieju Drużynowym w Warcabach. Turniej odbył się 26.11.2019 w Brzeziu. Po bardzo dobrze rozegranych meczach grupowych nasi uczniowie awansowali do meszu finałowego, w którym wygrali z reprezentacją Górzna 3:0. Uczniowie przygotowywali się do turnieju w ramach zajęć popołudniowych w grupach wychowawczych.

 

 

 

export1575207191240

Przegląd Twórczości Teatralne Przedszkoli

„Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę”

Dnia 20.11.2019r w SOSW we Wschowie odbył się Przegląd Twórczości Teatralnej Przedszkoli „Mówię, bo mogę. Mówię, bo chcę”. Głównym celem przeglądu było przygotowanie krótkiego przedstawienia o dowolnej tematyce, zawierającego przekaz komunikowania się między ludźmi. Przegląd skierowany był do wszystkich przedszkoli publicznych oraz niepublicznych we Wschowie.  

 

IMG 2557

Wycieczka do zakładu produkcji tektury i opakowań

Werner Kenkel w Krzycku Wielkim

   26 listopada 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do zakładu produkcji tektury i opakowań Werner Kenkel.

Nasza wycieczka miała służyć przyszłym uczniom Szkoły Branżowej do nabrania lepszej orientacji na rynku pracy.  Po dotarciu na teren zakładu uczestnicy zostali bardzo serdecznie przywitani przez pracowników fabryki. 

 

 

 

   IMG 20191114 104924  Listopad jest miesiącem, w którym świętujemy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa ogłosiła konkurs plastyczny pod tytułem „Nasze kochane misie”. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wykonali prace na ten konkurs. Pomysły na techniki wykonania misia były przeróżne- dzieci „ubierały” misie w bibułę, włóczkę, wyklejały plasteliną ale najbardziej komisji konkursowej- wśród prac z naszej szkoły- spodobał się miś polarny naszego ucznia Piotra Woźnego. Praca wykonana została z papierowego talerzyka. 

 

 

 

 

 

nn-3DROGA DO WOLNOŚCI

           

W związku z tym, że 11 listopada jako święto narodowe jest dniem wolnym od pracy i zajęć szkolnych, już 8 listopada w naszym Ośrodku odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Polski, wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym pt. „Droga do wolności”. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

 

 

 

 

 

IMG 20191015 100442Rejs statkiem po Odrze

            Piękna, tegoroczna  październikowa pogoda spowodowała, że nabraliśmy ochotę na wspólny wyjazd. Cudowne barwy jesieni, cieple dni i długo towarzyszące nam słonce zachęcało do poznawania dalszego środowiska. Tak zrodził się pomysł odbycia rejsu statkiem po Odrze. 15 października uczniowie kilku klas  szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Głogowa. 

 

 

 

 

WP 20191022 004"O kredytach"- wizyta w Banku Spółdzielczym we Wschowie

            22 października uczniowie starszych klas szkoły podstawowej odbyli edukacyjną wizytę w Banku Spółdzielczym we Wschowie. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży tematyki związanej z kredytami. Podczas spotkania pracownicy banku w przystępny sposób opowiadali o tym zagadnieniu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. Kto i kiedy może starać się o kredyt ?; W jaki sposób dokonuje się spłaty kredytu?, Na co najczęściej ludzie zaciągają kredyty? Czy zawsze warto brać kredyt?

 

14

III Powiatowe Targi Zawodowe

W dniu 11.10.2019 roku po raz trzeci w I Zespole Szkół we Wschowie odbyły się Powiatowe Targi Zawodowe pod hasłem „Dobry zawód otwiera wiele drzwi”. Był to element unijnego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wschowskim”. Oferty przygotowali pracodawcy, instytucje z Powiatu Wschowskiego i Województwa Lubuskiego. Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej, II - III Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz  I Branżowej Szkoły I Stopnia  naszego Ośrodka  mogli się zapoznali się  z przygotowanymi ofertami.

 

 

 

 

DSC00432Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów

     Dnia 14 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której swą obecnością zaszczyciła nas Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz rodzice.

 

 

 

 

 

  

PLAKAT GRAFIKA SPRZATANIE SWIATA 2019 978x1403-696x998„Sprzątanie Świata” 2019

 

„Sprzątanie Świat” to coroczna wrześniowa akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska.

 

Temat tegorocznej akcji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

 

 

  

Apel SKO

IMG20190910082135W dniu 05 września br. w Szkole Podstawowej nr 4 przy SOSW we Wschowie, odbył się apel Szkolnej Kasy Oszczędności. Celem spotkania było przyjęcie nowych uczniów w szeregi oszczędzających. Opiekun SKO rozdał książeczki oszczędnościowe, jednocześnie zachęcając do systematycznego wpłacania pieniędzy.

 

 

 

 

 

 

 

DSC00249

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Galeria

 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 DSC00025Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zapraszamy do galerii

 

 

 

 

 

IMG 20190530 100437

 

Wizyta w Banku Spółdzielczym

 W dniu 30 maja br. uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły złożyli wizytę w siedzibie Banku Spółdzielczym we Wschowie.

Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością placówki oraz propagowanie oszczędzania pieniędzy. 

 

 

 

 

 

 

20190528 131724XIX LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

   Dnia 28.05.2019r. w Szprotawie uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie brali udział w XIX LUBUSKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ w Ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.  

 

 

 

 

IMGP7075Kolejne sukcesy w Turnieju BRD

W dniu 23 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, odbył się XII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych na szczeblu wojewódzkim. W turnieju udział wzięło sześć drużyn. Ośrodek reprezentowały dwie drużyny (starsza i młodsza).

 

 

 

P10200511Spotkanie ze stomatologiem

 

W dniu 16.05.2019r, uczniowie Szkoły Podstawowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym we Wschowie, gościli przedstawicielkę z Poradni Stomatologicznej „KA–DENT”. Pani w formie prezentacji i ciekawych filmów przedstawiła dzieciom sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby.

 

 

 

P10200491

Spotkanie edukacyjne SKO

W maju 2019r w Szkole Podstawowej w SOSW, odbyło się spotkanie edukacyjne nt. „Co to są pieniądze” oraz „ Jak korzystać z bankomatu”. Zajęcia przeprowadzone zostały w formie krótkich filmów, gdzie poruszono podstawowe zagadnienia związane z pieniędzmi i ich znaczeniu w życiu codziennym.

 

 

 

20190513 094400aZ wizytą u Strażaków

13 maja uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Straży Pożarnej we Wschowie. W remizie dzieci zostały przywitane przez strażaków pełniących dyżur, którzy opowiedzieli im o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w straży pożarnej.

 

 

 

 

41Za co mogą odpowiadać prawnie nieletni?

Po raz kolejny w tym roku szkolnym gościła w naszej szkole pani Wioleta Dąbska policjantka z KKP we Wschowie. Tym razem towarzyszył jej strażnik miejski pan Michał Cieplak. Spotkanie odbyło się w piątek 10 maja. W spotkaniu uczestniczyli starsi uczniowie SOSW, klasy VI, VII, VIII, klasa III ZET Gimnazjum oraz uczniowie SPdP.

 

 

 

 

 

Majowe Święta

W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie przygotowali uroczysty apel, podczas którego zostało przede wszystkim przypomniane tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r.

 

 

 

IMG 20190413 1100291Kolejne spotkanie z komunikacją alternatywną i wspomagającą w OSW we Wschowie

W dniach 12-13 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie, w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, miało miejsce kolejne spotkanie z komunikacją alternatywną i wspomagającą. 

 

 

 

IMG 20190328 105044

Wyjazd do Parku Trampolin 

28 marca 2019r. uczniowie klas 4- 8 Szkoły Podstawowej nr 4 wybrali się do Parku Trampolin w Lesznie. Pobyt w Jump World okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego.

 

 

52762339 322575081700029 8853518049215512576 n Szkolny Dzień Miłej Wiadomości

W dniu 14 lutego w szkole działała szkolna poczta. Każdy z nas mógł przygotować kartkę z okazji Szkolnego Dnia Miłej Wiadomości. Okazało się, że z pomocą Pań w świetlicy szkolnej poczta została zasypana pięknymi kartkami. Szczęśliwcy obdarowani życzeniami nie kryli swojej radości. Przypominamy, że codziennie warto obdarować członków rodziny, kolegów i nauczycieli pięknym uśmiechem i miłym słowem, wtedy dzień będzie na pewno udany.

 

 

 

52813313 1985812005047679 7425558001592827904 nDzień Pizzy

    W dniu 11.02.2019 samorząd szkolny z opiekunem Panią Małgorzatą Wojnarowską zorganizowali Szkolny Dzień Pizzy.  Pizzeria „Prostokąty i kwadraty” działała jeden dzień i wydała ponad 90 kawałków włoskiego smakołyku. Uczniowie klas młodszych i Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych  mieli dodatkowe zadanie, gdyż klasy musiały skorzystać z numeru telefonu na ulotce i zamówić pizzę samodzielnie. 

 

 

 

52123704 763913760650976 7314454597873958912 nWizyta w bibliotece

Uczniowie klas IV-VIII skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej we Wschowie i uczestniczyli w projekcji filmu. Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja by zobaczyć wschowską bibliotekę, poznać jej zadania i ofertę. Nasze wizyty związane są zagadnieniami omawianymi na lekcji języka polskiego dotyczącymi instytucji kulturalnych oraz dzieł kultury. Filmowy seans przy kubeczku słodkiej czekolady był ogromną przyjemnością.

 

 

P1010849„Oszczędzam w SKO, bo marzę o …”

   W lutym 2019r, w Szkole Podstawowej w SOSW we Wschowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny nt. „Oszczędzam w SKO, bo marzę o …”. Szczęśliwym laureatom zostały wręczone nagrody.

 

 

 

 

P1010805"Szkolni bankierzy”

     W styczniu 2019r, uczniowie Szkoły Podstawowej w SOSW we Wschowie, wzięli udział w zmaganiach matematycznych „Szkolni bankierzy”.  Zajęcia polegały na obliczeniach pieniężnych oraz operowaniu pojęciami droższy, tańszy. 

 

 

P1010321Bal Karnawałowy

10. stycznia 2019r w SOSW we Wschowie odbył się „Bal Karnawałowy„ dla uczniów I-III Szkoły Podstawowej. Celem balu była integracja zespołów klasowych oraz dostarczenie dzieciom radości z  wcielenia się w role różnych postaci. Jednocześnie kształtowanie wyobraźni muzycznej poprzez inspirację ruchową. 

 

 

 

 

 IGP0101Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA…

Boże Narodzenie to cudowny czas. To czas radości, spokoju i ukojenia. To czas , kiedy możemy b jeszcze bliżej drugiego człowieka. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Wschowie przygotowali przedstawienie artystyczne o tematyce zimowo- świątecznej i zaprezentowali je w Domu Dziennego Pobytu we Wschowie. 

 

 

 

 

DSC09521Wigilia szkolna

                      18 grudnia 2018 – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia  uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły podstawowej oraz zaproszeni goście  spotkali się, aby wspólnie pochylić się cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. 

 

 

IMG 20181212 093428Wizyta w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Dnia 12 grudnia nasi uczniowie odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Wschowie. W pięknym i nowoczesnym wnętrzu biblioteki zapoznali się z księgozbiorem oraz bogatą ofertą zajęć dla dzieci.  Chłopcy zagrali w kręgle na grze PSP a dziewczęta wypróbowały możliwości interaktywnej podłogi. W bibliotece tak nam się spodobało, że od razu umówiliśmy się na kolejne odwiedziny i seans filmowy. Pani kierownik działu dziecięcego biblioteki, która nas oprowadziła po bibliotece, serdecznie dziękujemy!

 

 

 

DSCN7857Wizyta w Banku Spółdzielczym

              W  listopadzie uczniowie SOSW we Wschowie, wybrali się z wizytą do miejscowego Banku Spółdzielczego. Dzięki uprzejmości pracowników banku, dzieci miały okazję zwiedzić sale obsługi klienta. Pozyskały informację na temat funkcjonowania placówki oraz dlaczego warto oszczędzać. 

 

 

 

 IGP0004„Kosmiczny Bank Spółdzielczy”

Dnia 26.10.2018r., w Szkole Podstawowej w SOSW, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Kosmiczny Bank Spółdzielczy”. Dzieci z zaangażowaniem wykonały prace konkursowe, które zostały wywieszone w gablocie SKO. Szczęśliwym laureatom zostały wręczone nagrody.

 

 

 

IMG 1886Powiatowe Targi Zawodowe  „Dobry zawód otwiera wiele drzwi”

Dnia 19 października 2018 roku uczniowie klas III Szkoły Podstawowej  udali się do  I Zespołu Szkół we Wschowie gdzie odbywały się drugie Powiatowe Targi Zawodowe pod hasłem „Dobry zawód otwiera wiele drzwi”. Był to element unijnego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wschowskim”. 

 

 

DSCN7533„Ślubuję uroczyście…”

    W dniu 10.10.2018r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia naszej  szkoły . Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice i opiekunowie nowych uczniów. Starsi koledzy przygotowali krótki program artystyczny, po którym osiemnaścioro nowych uczniów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

 

 

  

IMG 20181012 090213Jakie zagrożenia czekają na nas w Internecie?

     Powszechny dostęp dzieci do komputerów i Internetu ma niewątpliwie wiele zalet, ale nie należy zapominać o ciemnych stronach sieci i zagrożeniach, jakie mogą w niej czyhać. O tym właśnie mówiła dnia 12.10.2018r. pani policjant Wioleta Dąbska z KPP we Wschowie poz uczniami klas IV – VIII. 

 

 

 

 

IMG 20181002 095249Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

27 i 28.09.2018r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

 

 

 

 

 IGP9508Konkurs Szkolnej Kasy Oszczędności 

Dnia 22.09.2018r. w Szkole Podstawowej w SOSW, został rozstrzygnięty konkurs techniczny nt. „Coś z niczego - ekologiczny portfel”. Dzieci wykonały prace konkursowe, które zostały wywieszone w gablocie SKO. Szczęśliwym laureatom zostały wręczone nagrody.

 

 

 

 

 IGP9480

Apel Szkolnej Kasy Oszczędności

W czwartek 06.09.2018r. w Szkole Podstawowej w SOSW, odbył się apel Szkolnej Kasy Oszczędności, podczas którego opiekunowie przywitali nowych członków SKO Na spotkaniu rozdano nowym uczniom książeczki oszczędnościowe, na których przez cały rok mogą gromadzić swoje oszczędności.

 


 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

IMG 20180622 085743Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - galeria

 

 

 

 

 

IMG 20180621 113333 Spotkanie integracyjne uczniów Szkoły Podstawowej - galeria

 

 

 

 

 

1UKS "OLIMP" Sprawni Razem

Przedstawiamy osiągnięcia UKS "OLIMP" Sprawni Razem w roku szkolnym 2017/2018

czytaj dalej...

 

 

 

 

 

received 168719153976488Bezpieczne wakacje

Wakacje 2018r. tuż tuż… jak co roku przygotowujemy naszych uczniów i wychowanków do spędzenia tego czasu w bezpieczny  sposób poprzez organizację specjalnych zajęć, pogadanek prowadzonych przez wychowawców, nauczycieli, pedagoga. czytaj dalej...

 

 

 

Wyjazd do parku trampolin

     14 czerwca uczniowie z IV – VII w wycieczce do parku trampolin EuroJump w Lesznie. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji. czytaj dalej...

 

 

Wciąż niepokonani w Polsce.

Ze złotymi medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie z finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym! czytaj dalej...

 

 

BRD-12Mistrzostwo województwa lubuskiego obronione

Sukcesem mogą pochwalić się drużyny Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszej szkoły. Po raz ósmy z rzędu uczniowie dostąpią zaszczytu reprezentowania województwa lubuskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. czytaj dalej...

 

 

SDC12707„Budujemy Bank Spółdzielczy”

W maju 2018r, opiekunowie SKO Szkoły Podstawowej przy SOSW we Wschowie, zorganizowali kreatywne zajęcia na temat „Budujemy Bank Spółdzielczy”. czytaj dalej...

 

 

 

DSC08435Obchody uchwalenia Konstytucji

 

 

 

 

 

 

 

SDC12665Konkurs SKO

W kwietniu 2018r, uczniowie Szkoły Podstawowej przy SOSW we Wschowie, spotkali się na „ Zmaganiach z SKO”. Zabawa polegała na rozwiązywaniu zadań z treścią oraz krzyżówek, które związane były z ideą oszczędzania. Koniec spotkania uwieńczył słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. czytaj dalej...

 

 

 

20180412 100959 resized"Ja też będę POLICJANTEM" – konkurs graficzno – plastyczny

     W czwartek  12.04.2018r. troje uczniów  klasy IV – V S.P.  Agata Myszona, Szymon Gawron oraz Antoni Kamiński , zostali zaproszeni do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie na ceremonię ogłoszenia wyników konkursu graficzno – plastycznego  pt. ,, Ja też będę POLICJANTEM’’.  czytaj dalej...

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

Tradycyjnie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Małgosia Wojnarowska zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. W tym roku najważniejsza była wiosenna matematyka. czytaj dalej...

 

IMAG2407„Dzień kolorów z językiem niemieckim”

W marcu 2018 w Szkole Podstawowej w SOSW odbył się „Dzień kolorów z językiem niemieckim”. Choć za oknem szaro i smutno paleta kolorów zainspirowała dzieci do działania i pozwoliła oglądać świat z innej perspektywy. czytaj dalej...

 

 

 

IMG 20180322 101604

Projekt „Mówię, bo chcę, mówię, bo mogę”

Projekt „Mówię, bo chcę, mówię, bo mogę” został przygotowany, by wyjść naprzeciw potrzebom coraz liczniejszej grupy podopiecznych SOSW we Wschowie, borykających się ze złożonymi problemami komunikacyjnymi. Skuteczna komunikacja jest niezbędnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania w środowisku, podejmowania decyzji o sobie, informowania o potrzebach, pragnieniach, choćby w minimalnym zakresie.czytaj dalej...

 

 

SDC12519Skąd się wzięły pieniądze?

W marcu 2018r w Szkole Podstawowej SOSW, odbyło się spotkanie edukacyjne nt. „Skąd się wzięły pieniądze”. Zajęcia przeprowadzone zostały w ciekawej formie z użyciem tablicy multimedialnej, gdzie poruszono podstawowe zagadnienia związane z pieniędzmi i ich znaczeniu w życiu codziennym. Podsumowaniem spotkania było wyłonienie laureatów konkursu technicznego na „Ekologiczną świnkę skarbonkę. czytaj dalej...

 

SDC12437"Jemy zdrowo i kolorowo"

W lutym 2018r w Szkole Podstawowej w SOSW we Wschowie, odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III „Jemy zdrowo i kolorowo”. Głównym celem spotkania było, zmiana nawyków żywieniowych najmłodszych uczniów oraz rozwijanie prawidłowej postawy prozdrowotnej. czytaj dalej...

 

 

SDC12398Bal kanwałowy 

 26 stycznia 2018r w SOSW we Wschowie odbył się „Bal Karnawałowy„ dla uczniów Szkoły Podstawowej. Celem balu była integracja zespołów klasowych oraz dostarczenie dzieciom radości z  wcielenia się w role różnych postaci. czytaj dalej...

 

 

 

DSC02296Noworoczny Koncert Życzeń

Dnia 31.01.2018r. odbyło się spotkanie z emerytowanymi pracownikami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie we Wschowie. Celem spotkania było poszerzanie doświadczeń uczniów i wspieranie ich rozwoju poprzez organizowanie okazji, podczas których nastąpi zbliżenie pokoleń. Ważnym aspektem całej uroczystości była możliwość pokazania, że pamiętamy o wszystkich pracownikach Ośrodka. czytaj dalej...

 

 

IMG 20180201 114620 Bądź bezpieczny w czasie ferii

W czwartek 01.02.2018r. odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej w ramach akcji ,, Bezpieczne ferie’’. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zagrożenia z jakimi mogą się spotkać uczniowie podczas wypoczynku zimowego oraz sposoby reagowania na nie, w tym udzielanie pomocy, zawiadamianie służb ratunkowych. czytaj dalej...

 

1Dzień Bezpiecznego Internetu

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). czytaj dalej...

 

 

DSC02124Pomocnicy Św. Mikołaja

W dzień Wigilii organizowanej w Szkole Podstawowej, na uczniów kl. I – II SP (klasa dla uczniów słabowidzących) czekała nie lada niespodzianka. Po modlitwie, zjedzonym posiłku i zaśpiewaniu kolęd uczniowie w dobrych nastrojach wrócili do swojej klasy.  czytaj dalej...

 

 

IMAG1898Trening umiejętności społecznych

W dniu 7  grudnia uczniowie klasy IV-VII Szkoły Podstawowej w SOSW we Wschowie udali się wraz z wychowawcą klasy panią Eweliną Łepkowską i panią  Anną Gralą do cukierni „Szarlotka”. Wyjście odbyło się dzięki środkom finansowym pozyskanym z projektu Fundacji PZU.  czytaj dalej...

 

DSC01863W kawiarni

W ramach treningu umiejętności społecznych Kotki, Skrzaty, Skowronki i Jeżyki, czyli dzieci z grup przedszkolnych  oraz uczniowie klasy I i II SP wybrali się do cukierni. czytaj dalej...

 

 

 

IMAG0653Szkolenie „Wprowadzanie Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej u osób z wieloraką niepełnosprawnością”. Refleksje.

                Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera zorganizowało w ramach projektu złożonego do Fundacji PZU szkolenie dla pedagogów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Autorem projektu jest Lucyna Kowalczykowska, realizatorami nauczyciele Ośrodka. czytaj dalej...

 

 

SDC12352Wyłonienie zwycięzców konkursu literackiego „Rymowanka o SKO”

 

 

 

 

 

 

DSC07422Wycieczka do Poznania 

 Dnia 11 stycznia uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było zwiedzanie Portu Lotniczego Poznań Ławica oraz seans w kinie na filmie "Paddington 2". czytaj dalej...

 

 

 

 

DSC01970 Wigilia szkolna

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej to też jedna wielka rodzina, dlatego  w świątecznej atmosferze 21 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. czytaj dalej...

 

 

 

SDC12320Wizyta w Hospicjum

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczniowie Szkoły Podstawowej z SOSW we Wschowie, udali się z wizytą do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego we Wschowie. Podczas przedświątecznego spotkania dzieci zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz podarowały pacjentom pięknie ozdobione pierniczki upieczone w szkole. czytaj dalej...

 

 

IMG 20171218 093733Konkurs SKO

Dnia 18.12.2017r., w Szkole Podstawowej w SOSW, został rozstrzygnięty konkurs techniczny pt. „Sakiewka na pieniądze”. Dzieci wykonały prace konkursowe, które zostały wywieszone w gablocie SKO. czytaj dalej...

 

 

 

20171215 105247Zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych

Dnia   15 grudnia 2017 roku uczniowie klasy I-II ZET   z wychowawcą wybrali się do restauracji „Tymf” we Wschowie. Wcześniej  zapoznali się z  zasadami kulturalnego  zachowania się podczas wizyt w miejscach publicznych i estetycznego spożywania posiłku. czytaj dalej...

 

IMG 20171130 120045Zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych

 

 

 

 

 

 

 

DSCN0506Zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych

Dnia   09.11.2017 roku  uczniowie klasy V-VII zespołów edukacyjno - terapeutycznych w ramach realizacji projektu złożonego do fundacji PZU, realizowali  trening umiejętności społecznych. Tym razem odwiedzili  supermarket, w którym dokonywali samodzielnie zakupów. czytaj dalej...

 

  

 

 

20171114 121148Zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych

Dnia 14 listopada uczniowie klas: IV-VI oraz V-VII zespołów edukacyjno-terapeutycznych odwiedzili Pizzerię "Oaza". Podczas wizyty  w pizzerii młodzież  realizowała trening umiejętności społecznych. Wyjście odbyło się w ramach realizacji projektu złożonego do Fundacji PZU. czytaj dalej ...

 

 

 

CAM03852

 

Zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych

 

 

 

 

 

 

 

 

   20171212 090529 2Okres przedświąteczny to dobra okazja do odwiedzenia Urzędu Pocztowego i przypomnienia sobie jak ważna i  istotna jest praca listonosza oraz osób pracujących w tym urzędzie. 12 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się z wizytą na pocztę. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług wykonywanych na poczcie oraz zadania, jakie spełnia ten urząd w naszym życiu. czytaj dalej...

 

 

20171114 113841Uczniowie klasy Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych z autyzmem w ramach realizacji  projektu „MÓWIĘ, BO CHCĘ. MÓWIĘ, BO MOGĘ – Zamieniamy komunikację jednokierunkową na dwukierunkową”, uczestniczyli w zajęciach treningu umiejętności społecznych.  Głównym celem była organizacja przyjęcia urodzinowego ucznia klasy III. czytaj dalej...

 

 

 

DSC 0730W dniu 30 listopada uczniowie klasy IV-VII Szkoły Podstawowej w SOSW we Wschowie udali się wraz z wychowawcą klasy panią Eweliną Łepkowską i panią  Anną Gralą do Pizzerii Castello. Wyjście odbyło się dzięki środkom finansowym pozyskanym z projektu Fundacji PZU. czytaj dalej...

 

  

 

DSC 0099Wycieczka do Bowling Club w Głogowie

        Dnia 29 listopada uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do O.K. Parku w Głogowie. Naszym celem był  Bowling Club- kręgielnia. Wspólny wyjazd  przyniósł nam wiele korzyści , m.in. był doskonałą okazją na wspólną integrację, utrwalanie zasad "zdrowej" rywalizacji, a także aktywne spędzenie czasu w gronie kolegów i koleżanek.  czytaj dalej...

 

 

1tSZKOLNE DNI TOLERANCJI

   W dniach  27.11- 01.12. 2017r. odbył  się dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Tydzień Tolerancji. Akcję w naszej szkole przeprowadzono już po raz kolejny w związku z przypadającymi w miesiącu listopadzie światowymi dniami tolerancji i życzliwości. czytaj dalej...

 

 

cid 361Wycieczka Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych  do fabryki bombek

                  W Lesznie  wytwarzane są szklane ozdoby choinkowe tradycyjną metodą. Ręcznie  wykonywane są bombki okrągłe, formowane oraz kształtki. Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy przyjrzeć się jak powstają ozdoby, którymi tak chętnie ozdabiamy nasze choinki.  Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały? czytaj dalej...

 

DSCN7128Bal Misia 

 Bal misia w tym roku miał charakter sportowy. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej gdzie chętni uczniowie ścigali się w misiowych wyścigach rzędów. czytaj dalej...

 

 

 

  

DSC07077

 

I Przegląd Teatralny Przedszkoli

 

 

 

 

 

Październik miesiącem AAC

Październik jest miesiącem Komunikacji alternatywnej i  również my przyłączamy się do świętowania. W tym roku podobnie jak w zeszłym świetnie bawiliśmy się na jesiennych podchodach z AAC. czytaj dalej...

 

 

 

 

 

DSC01779Projekt z Fundacją PZU

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera napisało, złożyło projekt do FUNDACJI PZU i otrzymało dofinansowanie. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby dzieci niemówiących, z autyzmem, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczęszczających do Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Ośrodku we Wschowie oraz ich rodziców, nauczycieli i terapeutów.  czytaj dalej...

 

 

SDC12151 1ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PROJEKT BUDYNKU BANKU”

Dnia 25.10.2017r., w Szkole Podstawowej w SOSW, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Projekt budynku Banku”. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały prace konkursowe... czytaj dalej...

 

 

SDC12167WYCIECZKA DO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO WE WSCHOWIE

            W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunkami Szkolnej Kasy Oszczędności odwiedzili Bank Spółdzielczy we Wschowie. czytaj dalej...

 

 

 

 

 DSCN6938Dzień Edukacji Narodowej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

DSC06960Pasowanie uczniów 

           10 października 2017 roku w Szkole Podstawowej  odbyło sięuroczyste ślubowanie  siedmiorga nowych uczniów.   W uroczystości wzięli udział rodzice, uczniowie oraz nauczyciele. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez uczniów. czytaj dalej

 

 

 

 

SDC12108Konkurs SKO

Dnia 28.09.2017r, w Szkole Podstawowej w SOSW, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Logo SKO”. Z grona uczestników zostały wyłonione trzy najciekawsze prace. czytaj dalej

 

 

 

 

DSCN6907Dni otwarte w Pułku Przeciwlotniczym w Lesznie

W dniu 15 września 2017r. uczestniczyliśmy w dniach otwartych w koszarach 4. Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie. Przeciwlotnicy zaprezentowali swój sprzęt, wyposażenie i uzbrojenie. czytaj dalej

 

 

SDC11984Apel SKO

W piątek 08.09.2017r. w Szkole Podstawowej w SOSW, odbył się apel Szkolnej Kasy Oszczędności, podczas którego opiekunowie przywitali nowych członków SKO. Podczas spotkania rozdano nowym uczniom książeczki oszczędnościowe, a pozostałym uczniom plany lekcyjne z logo SKO i Banku Spółdzielczego. czytaj dalej

 

 

DSC06799ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - GALERIA

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

  

DSCF5129NAJLEPSI W X OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie uczestniczyli w dziesiątym, jubileuszowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Turniej odbył się w dniach 29-31 czerwca br. w Mikluszowicach koło Bochni, w województwie małopolskim. Turnieje rowerowe dopingują dzieci do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym. W ten sposób najmłodsi bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu. czytaj dalej...

 

SDC11731Konkurs plastyczny „Cztery Pory Roku”

W Szkole Podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Cztery pory roku”. Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonywały prace konkursowe, które wywieszone zostały w świetlicy szkolnej. Każda praca otrzymała nagrodę. Fundatorem nagród było Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych „ Nasz Ośrodek”. czytaj dalej...

 

 

IMG 20170517 142333 BURST001 COVERWygrana w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywał się 17-05-2017r. w naszej szkole. Uczniowie rywalizowali w kategoriach podstawówek i gimnazjów. Szkoły wystawiały swoje trzyosobowe reprezentacje. czytaj dalej

 

 

 DSCN9894Wycieczka do Teatru do Poznania - galeria

11 maja 2017 roku  w ramach realizacji projektu „TEATR-dodaj do ulubionych@.pl”, odbyła się wycieczka do Teatru Animacji w Poznaniu.  Realizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu”, przy finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego we Wschowie. czytaj dalej...

 

 

 

DSC02512W kwietniu jesteśmy niebiescy

            Już po raz szósty rozpoczęliśmy obchody Wschowskich  Dni Autyzmu. W tym roku do wspólnej zabawy na sportowo zaprosiliśmy samorządy ich opiekunów   ze wszystkich wschowskich szkół. czytaj dalej...

 

 

DSCN9682Przybyła wiosna!

Światowy Dzień Zespołu Downa

         21 marca tradycyjnie w progi szkoły zawitała wiosna. Wykonując kolejne zadania przygotowane przez szkolny samorząd, sprawdzaliśmy naszą wiedzę o tej porze roku, zmianach w przyrodzie, nadchodzących wielkanocnych zwyczajach. Ważnym punktem zabawy było również spalenie Marzanny zimowej panny, staraliśmy się przegonić zimę śpiewem, tańcem i okrzykami. czytaj dalej...

 

 

SDC11663Zajęcia plastyczne 13.03.2017r. -17.03.2017r

Marzec jest  miesiącem, kiedy wszyscy jesteśmy już zmęczeni zimą i marzymy o wiosennym słońcu. Dlatego uczniowie SP, chcąc przyspieszyć odejście zimy, wzięli udział  w zajęciach plastycznych. Farbami  akrylowymi  wyczarowali prawdziwie wiosenne pejzaże. czytaj dalej...

 

 

SDC11600Wycieczka do OK PARKu

 W dniu 02 marca 2017r., uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w SOSW, radośnie spędzili czas w Sali Zabaw „OK PARK” w Głogowie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. czytaj dalej...

 

 

20170214 101037

Walentynki

14 lutego obchodzimy  popularne Walentynki, to okazja żeby naszym najbliższym i kolegom przypomnieć jak są dla nas ważni. Pomagają w tym urocze kartki. Dla każdego obdarowanego miło jest gdy  kartka jest  własnoręcznie wykonana. Samorząd szkolny zadbał by każdy uczeń Szkoły Podstawowej miał okazję przygotować walentynkową niespodziankę.  Dodatkowo mogliśmy ułożyć serduszkowe puzzle i sprawdzić naszą wiedzę na temat bajkowych par. Jak zwykle, świetnie się bawiliśmy. czytaj dalej...

 

 

 

DSCN9377Bal karnawałowy 

27.01.2017r., w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbył się bal karnawałowy. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie szkoły podstawowej. Celm balu była świetna zabawa płynąca z integracji zespołów klasowych. czytaj dalej...

 

 

  

ferie2Bądź bezpieczny w czasie ferii  

 W czwartek 19.01.2017r. odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Policji oraz Straży Miejskiej w ramach akcji ,, Bezpieczne ferie’’. Spotkanie odbyło się dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz ZET Gimnazjum.  Podczas spotkania zaprezentowane zostały zagrożenia z jakimi mogą się spotkać uczniowie podczas wypoczynku zimowego oraz sposoby reagowania na nie,  w tym udzielanie pomocy, zawiadamianie służb ratunkowych. czytaj dalej...

 

 

20170118 084645Dzień Śniegowego Płatka

         Zima przybyła o czasie i zasypała drogi, pola i naszą szkołę. Wszyscy korzystamy i chętnie jeździmy na sankach na naszej szkolnej górce. Teraz bawiąc się na śniegu wiemy już  skąd on się bierze i jak wyglądają śniegowe płatki. Wszystkiego dowiedzieliśmy się podczas zabawy zorganizowanej przez szkolny samorząd.  W trakcie zabawy poznaliśmy historię pewnej bałwankowej rodzinki. Postanowiliśmy wykonać rodzinkę, o której śpiewaliśmy. czytaj dalej...

 

 

DSC05596

 Wigilia Szkoły Podstawowej 

Jak co roku, tuż przed świętami (22. 12. 2016 r.),  zgromadziliśmy się, by świętować tajemnicę Bożego Narodzenia. Towarzyszyli nam zaproszeni goście, którzy na co dzień, w różny sposób, wspierają naszą pracę. Bardzo uroczyście i serdecznie życzyliśmy sobie nawzajem szczęścia, pokoju i wszelkiej pomyślności w nowym roku. Po wspólnym posiłku śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. czytaj dalej...

 

 

DSC 0159REKOLEKCJE

 W dniach 19 – 20 grudnia 2016 r. odbyły się szkolne rekolekcje adwentowe. Prowadził je ks. Krzysztof Maksymowicz, nasz proboszcz. Podczas spotkań w kaplicy św. Jadwigi Królowej przygotowywaliśmy się do świąt Bożego Narodzenia, poznając głębokie znaczenie bożonarodzeniowej symboliki. czytaj dalej...

 

 

 

DSC 3849Projekt „ CZTERY PORY ROKU”

W dniach 06-09.12.2016 w Szkole Podstawowej w SOSW realizowany był projekt pt. „ Cztery pory roku” przez dwie studentki z Cottbus – panie Nicole i Janine oraz uczniów: Mikołaja Hryciuka z kl. I, Agatę Myszonę, Oliwię Straszewską z kl.III, Michała Pilarskiego z kl. V. Wsparcie językowe i organizacyjne udzieliła im pani Ewelina Łepkowska. czytaj dalej... 

 

 

 

 

20161130 092417Święto Misia

 

         Zawsze w listopadzie bawimy się wspólnie na Balu Misia i tak było również w tym roku. 30 listopada jako pierwsi w Indiańskim Balu Misia uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie Zespołów Rewalidacyjnych.  Każdy uczestnik zabawy wykonywał zadania by otrzymać prawdziwie indiańskie imię. Dzieci wykonały totemy, naszyjniki i brały udział w  zabawach zręcznościowych.  Potem nastąpiło pasowanie na Indian i wesołe tańce. czytaj dalej

 

 

 

   

SDC11336Warsztaty z Muzeum Ziemi Wschowskiej

W listopadzie 2016 r, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie, wzięli udział w warsztatach graficznych, realizowanych przez Muzeum Ziemi Wschowskiej, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura w województwie lubuskim - Kultura Tędy. czytaj dalej...

 

 

20161109 084049Kartki z przesłaniem

Nowy samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej w składzie: Mateusz Guziak, Agata Myszona oraz Marek Waszak mają za sobą już pierwsze zadania. Po wyborach przygotowali niespodzianki z masy solnej dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. czytaj dalej...

 

 

20161027 095612Jesień z AAC

Samorząd uczniowski z swoim opiekunem Panią Małgorzatą Wojnarowską zorganizował powitanie jesieni.  Do zabawy przyłączyły się Panie logopedki Lidia Dobrzyńska oraz Jolanta Witków – Kałek i tak powstała wspólna inicjatywa Jesień z AAC. Październik jest miesiącem komunikacji alternatywnej i wspomagającej, wielu uczniów z naszej szkoły posługuje się symbolami, które pomagają im przekazać ważne informacje. czytaj dalej...

 

 DSCN8908„Uroczyście ślubuję…”

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 12 października 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie nowych jedenaścioro uczniów. Swoją obecnością zaszczycił nas rodzice i opiekunowie.

Uczniowie klasy I-III recytowali wiersze, śpiewali piosenki, którymi wprowadzili nas w radosny nastrój. czytaj dalej...

 

 

 

 

DSCN8476Kolejne zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniach 15-17 czerwca 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach odbył się IX Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół i Ośrodków Specjalnych. Tegoroczny turniej był pod patronatem Ministra Turystyki i Sportu, Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Marszałka województwa zachodniopomorskiego. czytaj dalej...

  

  

DSCN8411W dniu 11 maja 2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku, odbył się IX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych na szczeblu wojewódzkim. czytaj dalej...

 

 

  

 

 

lupoDnia 28.04.2016r. uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej odwiedziła pani policjant Wioleta Dąbska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń programu prewencyjnego „Bezpiecznie z LUPO” oraz szkolnego projektu ,,Klikaj z głową’’. czytaj dalej...

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC03528Wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik z siedzibą w Warszawie w skład, której wchodzą interaktywne eksponaty  oraz urządzenia i materiały zaprezentowana została w dniach 4-5 kwietnia 2016 r w sali sportowej we wschowskim Liceum Ogólnokształcącym. czytaj dalej...

 

 

 

 

DSC 0230  5 kwietnia 2016 roku uczniowie klas szóstych z naszej szkoły napisali swój pierwszy poważny egzamin - Sprawdzian Szóstoklasisty. Przystąpienie do sprawdzianu organizowanego przez CKE jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdzian, do którego nasi uczniowie przystąpili składał się z dwóch części. czytaj dalej...

 

 

 

DSCN8041  Dzięki Fundacji PZU uczniowie naszej szkoły mogli uczyć się  przez doświadczenie. Niestety realizacja projektu „I wiem, że sobie poradzę” dobiegła końca i odbyło się uroczyste jego podsumowanie. Uczniowie w ramach  realizacji uczestniczyli w zajęciach gospodarstwa domowego, majsterkowania, opieki nad małych dzieckiem, sportowo-rekreacyjnych. czytaj dalej...

 

 

 

20160301 095900

  Dnia 01.03.2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przysposabiającej do Pracy reprezentowali Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Wschowy na Regionalnych Mistrzostwach  Tenisa stołowego w Kościanie.  Na zawodach panowała widoczna rywalizacja i pozytywne emocje. czytaj dalej...

 

 

 

bal karnawalowy SP 2016   04.02.2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  odbył się „Bal Karnawałowy” dla uczniów ze szkoły podstawowej. Celem balu była integracja zespołów klasowych oraz dostarczenie dzieciom radości z wcielenia się, w różne role postaci bajkowych. czytaj dalej...

 

 

     W ramach realizacji projektu Fundacji PZU „ Teatr-dodaj do ulubionych” 29 stycznia uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spektaklu pt. „Dzieci z Bullerbyn”. czytaj dalej...

Projekt „Mówię, bo chcę, mówię, bo mogę” został przygotowany, by wyjść naprzeciw potrzebom coraz liczniejszej grupy podopiecznych SOSW we Wschowie, borykających się ze złożonymi problemami komunikacyjnymi. Skuteczna komunikacja jest niezbędnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania w środowisku,  podejmowania decyzji o sobie, informowania o potrzebach, pragnieniach, choćby w minimalnym zakresie.

            Październik jest miesiącem Komunikacji alternatywnej i  również my przyłączamy się do świętowania. W tym roku podobnie jak w zeszłym świetnie bawiliśmy się na jesiennych podchodach z AAC. W trakcie zabawa poznaliśmy nowe symbole, uczyliśmy się gestów oraz wykonywaliśmy zadania dotyczące jesieni. Najuważniejszym momentem podchodów było wspólne zaśpiewnie piosenki  ”Lubię mówić z Tobą”.

Wakacje 2018r. tuż tuż… jak co roku przygotowujemy naszych uczniów i wychowanków do spędzenia tego czasu w bezpieczny  sposób poprzez organizację specjalnych zajęć, pogadanek prowadzonych przez wychowawców, nauczycieli, pedagoga.


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

tel. 65 547 69 22

mail: sekretariat@sosw.wschowa.com.pl

Sekretariat czynny:

pon-pt w godz. 7:00 - 15:00 

 

 

 

Dyrektor Ośrodka: mgr Lucyna Kowalczykowska - tel. 

Wicedyrektor Ośrodka: mgr Karolina Jędrzychowska - tel.

 

 
Partnerzy:
Macius Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol