Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Projekt „ CZTERY PORY ROKU” 

 

W dniach 06-09.12.2016 w Szkole Podstawowej w SOSW realizowany był projekt pt. „ Cztery pory roku” przez dwie studentki z Cottbus – panie Nicole i Janine oraz uczniów: Mikołaja Hryciuka z kl. I, Agatę Myszonę, Oliwię Straszewską z kl.III, Michała Pilarskiego z kl. V. Wsparcie językowe i organizacyjne udzieliła im pani Ewelina Łepkowska.  

Tematyką przewodnią projektu były cztery pory roku. Każdego dnia omawiana była  inna  pora roku. Uczniowie naszej szkoły wykonywali zadania przygotowane przez panie z Niemiec. Ten sam projekt został już wcześniej zrealizowany w Niemczech. Celem projektu było ustalenie jakie środki wsparcia otrzymują dzieci z trudnościami w nauce w Niemczech i w Polsce. Założeniem podjętych działań było uwrażliwienie uczniów na prawidłowe postawy i relacje podczas podejmowanych zadań. Poprzez projekt można było określić na jakim poziomie znajdują się uczniowie z obydwu krajów.

W trakcie zajęć powstały piękne prace, które samodzielnie przygotowały dzieci. Były to nie tylko łodzie, kwiaty czy też płatki śniegu ale również zimowe muffinki i lody. Efektem końcowym projektu był wspólny plakat z wybranych prac, który został podarowany do Niemiec. Natomiast prezent od uczniów zza granicy możemy podziwiać w gablocie Szkoły Podstawowej.

                                                                                                                                                                                Łepkowska Ewelina

              

 

DSC_3797
DSC_3808
DSC_3844
DSC_3848
DSC_3849
DSC_3882
DSC_3883
1/7 
start stop bwd fwd

              

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+