Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

POLSKO - NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

 

W dniach 21 – 24 maja 2017 uczniowie SOSW we Wschowie gościli przyjaciół   ze szkoły partnerskiej Forderschule Herrnhut.  Podczas spotkania realizowano projekt Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży „W zaczarowanym świecie teatru- wszystko możliwe jest”.

Kulminacyjnym punktem projektu był udział w Przeglądzie Teatralnym „Zaczarowana Kraina”. Dwa miesiące wcześniej uczniowie ze Wschowy z nauczycielami opracowali układ taneczny. Został on sfilmowany i materiał wysłano do Herrnhut. Uczniowie z Niemiec zaczęli ćwiczyć taniec.

W niedzielne popołudnie przywitano gości na stanicy harcerskiej w Lginiu. Od tego czasu trwały próby wspólnego występu, przeplatane wspólnymi zabawami i warsztatami. Były podchody z zagadkami o bajkowej tematyce, animacja językowa – poznawanie słówek o tematyce teatralnej. Wtorek uczniowie spędzili w Poznaniu: zwiedzano Nowe ZOO, które jest azylem dla krzywdzonych zwierząt. W Teatrze Nowym odbyły się warsztaty teatralne z aktorką panią Agnieszką Różańską, podczas których ćwiczono oddech i głos. Pani Różańska pokazała jak śmiać się, smucić, płakać itp. Na zakończenie zwiedzano teatr: widownię, scenę i garderoby.

W dniu 24 maja uczestnicy projektu wzięli udział w „Zaczarowanej Krainie”. Wystawili oni dwa spektakle: grupa z Herrnhut – „Emocje”, natomiast grupa złożona z uczniów zarówno z Niemiec jak i z Polski – „6 minut z życia prawdziwego marynarza”.

 

 

We wrześniu uczniowie ze Wschowy pojadą do Herrnhut i będą uczestniczyli w kolejnym projekcie.

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+