Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

POLSKO – NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

   W dniach 19-22 września 2017r. uczniowie SOSW we Wschowie ponownie odwiedzili szkołę partnerską w Herrnhut. Wrześniowe spotkanie odbyło się pod hasłem „Uwaga – budowa!”, a celem głównym spotkania było wzmocnienie więzi szkół partnerskich.

Tym razem zaplanowano również pracę w grupach polsko- niemieckich, gdzie wspólny plan, wykonanie budowli było świetnym pomysłem na interakcję pomiędzy uczniami obydwu krajów. Utworzone grupy zajmowały się: budową szałasu, labiryntu, równoważni, mebli z europalet, planszy do gry w szachy, a wszystkie etapy budowli udokumentowała grupa fotograficzna.

 

W międzyczasie młodzież miło spędziła czas podczas wycieczki na  „Ścieżce bosych stóp”, na której to dzielnie krocząc boso pokonała czternaście „Stacji odczuć”. Na szczególną uwagę zasłużył moment przejścia przez rzekę Mandau. W kolejnym dniu odbyła się wycieczka na górę Spitzberg i letni tor saneczkowy. Dzień ten dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Ostatni dzień pobytu dał możliwość prezentacji efektów współpracy. Uczniowie dumnie zaprezentowali i omówili poszczególne budowle. Wiele radości sprawił moment wspólnej zabawy na stanowiskach pracy. Te i wiele innych wrażeń, które z pewnością zagoszczą na długo w pamięci, motywują do kolejnych spotkań, pomysłów, a także pielęgnowania znajomości.

 

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+