Godło

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka we Wschowie

Wolontariuszka z naszego Ośrodka

Paulina Halasa uczennica Szkoły Przyspasabiającej do Pracy już po raz czwarty była wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Po  raz pierwszy do wschowskiego sztabu WOŚP trafiła z kuzynką. Bardzo spodobało jej się takie wspólne działanie wielu Polaków. W bieżącym roku zabrała ze sobą koleżankę, która deklaruje już dziś swoją gotowość do pracy w przyszłym roku. Dziewczynom udało się uzbierać 820,09 zł. Jak mówi Paulina, wszyscy napotkani mieszkańcy Wschowy, chętnie otwierali swoje serca i portfele. Nie spotkała ją w czasie zbiórki żadna przykrość czy niestosowne zachowanie. Wszyscy wolontariusze losowali rejony swoich działań. Nasza koleżanka zbierała głownie koło  kościoła farnego oraz  marketów Lidl i Dino. Pracujący na rzecz WOŚP wolontariusze mieli swój sztab w Klubokawiarni PIĘTRO. Tam też mogli ogrzać się, zjeść posiłek lub napić się ciepłej herbaty.

Uczennica naszej szkoły liczy na to, że w przyszłym roku uda jej się zachęcić do pracy więcej koleżanek i kolegów. Gratulujemy jej odwagi i tego, że zechciała poświęcić swój czas na rzecz pracy dla innych. Mamy nadzieję, że w przyszłości więcej uczniów naszej szkoły będzie chciało podjąć ten trud.

Samorząd Uczniowski

Partnerzy:
Macius Fundacja PZU Piekarnia Cukiernia Gierczak Kronopol PNWM Erasmus+